V Okrouhlé Radouni se sejdou zpěváci nejen místní, ale i lidé z okolních obcí. „Z akce Česko zpívá koledy se u nás stala příjemná tradice,“ říká Jana Šívrová, která tady zpívání organizuje. V Okrouhlé Radouni se bude zpívat již potřetí u kapličky na návsi.

Chcete-li se také připojit, stačí napsat na mail petra.lejtnarova@denik.cz nebo volejte na 602 667 651.

„Stejně jako minulé roky jsme zpívání pojali jako setkání napříč Radouněmi a meziobecní spolupráci. Vzhledem k tomu, že občané Kostelní, Okrouhlé a Horní Radouně a Starého Bozděchova mají k sobě blízko a není mnoho možností, kdy se dohromady setkat, pozastavit, popovídat, zazpívat, každá příležitost je vítána. A akce Česko zpívá koledy je příjemná příležitost,“ vyzdvihla a dodala, že občerstvení bude zajištěno a děti přednesou básničky. „Společně si zazpíváme, popovídáme a moc se těšíme a jsme napjatí, zda se akce vydaří jako v letech předešlých. Doufáme, že akce bude pro občany, kamarády a sousedy zajímavá stejně jako v minulých letech,“ přeje si.

Zpívat se bude také ve Starém Městě pod Landštejnem v kostele Nanebevzetí Panny Marie na náměstí, kde bude připraven i doprovodný program. „Velice nás těší, že akce se opakuje již tradičně každým rokem. I u nás je při této příležitosti drobné občerstvení pro zúčastněné,“ říká starostka Alena Šindlerová.

Kde si můžete koledy zazpívat?
Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Hamr, Lomnice nad Lužnicí, Hradiště, Nová Bystřice, Okrouhlá Radouň, Kostelní Radouň, Horní Radouň, Starý Bozděchov, Nová Včelnice, Staré Město pod Landštejnem, Kunžak, Horní Pěna, Malíkov nad Nežárkou, Rodvínov, Jindřiš, Roseč, Třeboň, Jarošov nad Nežárkou, Lužnice, Velký Ratmírov, Lodhéřov, Hůrky, Suchdol nad Lužnicí, Doňov, Strmilov a Děbolín.