Možná jednou z výjimek je Zemědělské družstvo Budíškovice, kde podle předsedy Jana Koutného kombajny pomalu sečou dál. „U nás tak málo prší, že jsme měli jeden den přestávky kvůli dešti a jinak pořád sklízíme. Už nám zbývá dosekat posledních 200 hektarů pšenice. Jsme ale výjimkou i na Dačicku," poznamenal Jan Koutný.

Naznačil, že výnosy 
u pšenice by mohly být 
o něco lepší než vloni a zatím se na Budíškovicku drží i její kvalita.

V nedalekém Cizkrajově, kde hospodaří společnost Ciz-Agro, je situace jiná. Podle ředitele Jaroslava Pokorného letošní žně komplikuje jednak déšť a pak také časté poruchy techniky.

„Nestěžujeme si, pod střechou máme šedesát procent produkce, ale mohlo by to být lepší," zmínil Jaroslav Pokorný. Na hodnocení výnosů je podle jeho slov ještě brzy. „Asi nebude špičková kvalita pšenice jako vloni, ale výnosy možná budou srovnatelné. Uvidíme," dodal.

Hluboké rozježděné koleje zůstávají na strništích řepky na Třeboňsku. Zatímco vloni touhle dobou měli podle Vojtěcha Leštiny z K+K Břilice sklizeno, letos jsou v polovině. „Kdybychom nenasadili pásový kombajn, měli bychom posekáno ještě méně a jsou 
i místa s řepkou, kde ani pásový kombajn nic nezmůže," popsal Vojtěch Leština s tím, že déšť se zatím na kvalitě nepodepsal.