Adam HudecHlavním důvodem k zamítnutí plánu byla skutečnost, že osud budovy Švecových kolejí je v současné době poněkud nejistý. Jindřichohradecká Fakulta managementu Vysoké školy ekonomické v Praze podala žádost o dotaci na výstavbu vlastního nového kampusu. Pokud peníze získá, vyrostou nové školní koleje přímo vedle fakulty na křižovatce Jarošovské a Claudiusovy ulice. Tím pádem by se Švecovy koleje vystěhovaly a začaly by sloužit městu, které vlastní jejich dvě třetiny.

O tom, zda škola dotaci na výstavbu dostane nebo ne, se má rozhodnout letos na podzim. Právě proto zastupitelé financování výstavby patrového parkoviště prozatím odmítli s tím, že je přece možné půl roku počkat a nové parkoviště přizpůsobit tomu, co se s kolejemi bude dít dál. Vize vedení města je v takovém případě nejasná – starosta při jednání zastupitelů na dotaz případného budoucího využití areálu nijak konkrétně neodpověděl.

Nedostatek parkování Hradec trápí stejně jako asi každé ostatní město, slova zastupitele Tomeše Vytisky ale všechno pěkně shrnují: „Půl roku v historii města přece nic neznamená.“