L. Váchová, redaktorka DeníkuZdroj: Deník / RedakcePotřebné pozemky nyní investor vykoupil a čeká jen na stavební povolení. Má ho stavba dostat? Část lidí je pro, jiní jsou proti. Ti i ti mají dobré důvody. Argumenty pro však převažují.

Nedaleko místa, kde má obchodní zóna vyrůst, už sice stojí supermarket, přímo přes ulici je čerpací stanice i myčka. Další velké nákupní centrum je nedaleko, ale najdeme v něm jenom obchody. Rychlé občerstvení u hlavních tahů na Tábor nebo České Budějovice chybí.

Obyvatelé města se dělí na dvě části. Jedni si myslí, že stavba nového centra je zbytečná a připraví o kšefty obchodníky v centru. Druzí vidí přínos nejen v nových nákupních možnostech, ale i v navýšení pracovních míst. Někteří kritizují radnici, že na záměr investora přistoupila. Ta ale nemůže podnikatelům diktovat, co si mají na svých pozemcích postavit.

Ilustrační foto
Na okraji Jindřichova Hradce má vyrůst nové nákupní centrum

Nový projekt nabídne další pracovní příležitosti, ale obohatí i zdejší obchodní nabídku. Navíc se každý sám za sebe může rozhodnout, kde nakoupí. Kdo je zvyklý nakupovat v centru, bude tam chodit dál. A ten, kdo se rozhodne jet do velkého nákupního centra, nesebere kšefty místním obchodníkům. Jel by stejně nakoupit jinam.