Oba úseky rekonstruovaných silnic by podle informací Ředitelství silnic a dálnic měly být opět plně průjezdné od středečního rána.

Tříkilometrový úsek silnice z Lásenice na Horní Žďár se pro dopravu uzavřel na začátku srpna. Práce na opravovaném úseku silnice I/34 byly rozdělené na dvě etapy. První z nich trvala do začátku září. Silnice se uzavřela od místa asi 200 metrů za odbočkou na Dolní Žďár a Malíkov nad Nežárkou až na konec obce Horní Žďár. Druhá etapa zahrnovala úsek od výjezdu z Lásenice až k odbočce na Dolní Žďár a Malíkov nad Nežárkou.

„Při stavebních pracích byla provedena výměna asfaltového souvrství vozovky, oprava propustků nebo například autobusových sjezdů na území Horního Žďáru. V nezbytném rozsahu pak došlo k opravě povrchu na stávajících sjezdech a křižovatkách. Nový kryt vozovky zajistí řádné odvodnění povrchu silnice I/34 a tím i zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu silničních vozidel,“ shrnul rozsah oprav za Ředitelství silnic a dálnic v Českých Budějovicích Adam Koloušek. Rekonstrukce části silnice mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem vyšla na téměř 50 milionů korun a prováděla ji společnost Metrostav.

Od začátku dubna dopravu na výpadovce z Jindřichova Hradce na Prahu brzdí oprava mostu přes Nežárku u nádraží.
Hradec jako nedobytná pevnost. Ke stávajícím uzavírkám přibude v pondělí další

Komplikací pro řidiče byla také uzavírka frekventovaného průtahu Lomnicí nad Lužnicí, která začala ve druhé polovině září. Neprůjezdný byl více než kilometrový úsek od Floriánské ulice po Nádražní. Silnice už dlouho volala po celkové rekonstrukci.

„Na konci minulého roku sice došlo k nějaké opravě, ale silnice je dlouhodobě ve špatném stavu. Problémy byly především kolem kanalizačních vpustí a na mnoha místech je rozrušený asfalt,“ popsal stav silnice ještě před zahájením prací starosta města Petr Krejník. První dny opravy průtahu Lomnicí ale zkomplikovali řidiči kamionů, kteří se uzavírku namísto po oficiální objízdné trase snažili objíždět ulicemi města. Chtěli tak ušetřit čas i palivo. Dopravu ve městě nakonec musela usměrňovat policie, která řidiče kamionů pokutovala. Stavební úpravy na průtahu Lomnicí realizovala pro Ředitelství silnic a dálnic společnost EUROVIA za cenu 17,5 milionu korun bez DPH.