Z olověné oblohy se pouští do prázdných bazénů nespočet dešťových kapek. A ve vodě není samozřejmě ani noha.

Takové obrázky nebyly pro letní plovárny během léta ničím výjimečným. Spíše naopak. Letošní koupací sezona se prostě nevyvedla.

„Dneska nám například prší, nikdo se u nás nekoupe,“ podotkla včera starostka Olešníku Jana Píchová. „Opravdu letošní sezona není nic moc. Ale těšíme se na poslední týden, snad bude lépe. Určitě letošní léto bylo spíš z těch horších,“ řekla Píchová s tím, že olešnický bazén ukončí sezonu posledního srpna.

„Ale s tím se nedá nic dělat. Holt se budeme těšit na další sezonu,“ uzavřela Píchová s úsměvem.

Nejhorší za pět let

Další provozovatelé letních plováren s olešnickou starostkou mohou jenom souhlasit.

„Sezona je pod naším očekáváním, určitě je návštěvnost oproti loňskému roku slabší. Letos zatím přišlo osmadvacet tisíc lidí,“ vypočítává Jiří Zavoral z odboru sportovních zařízení magistrátu Českých Budějovic. „Myslím si, že do konce prázdnin se situace už těžko zlepší, ale možná bude hezčí počasí příští týden,“ předpovídá Zavoral.

Nejen provozovatelé letních plováren nejsou z léta příliš nadšeni.

„Máme doma bazén a je pravda, že loni jsem se koupala na zahradě rozhodně vícekrát než teď,“ pokrčila rameny Marika Janotová z okrajové části krajské metropole.

Letošní léto je nejhorší pro letní plovárnu na Dobré Vodě u Českých Budějovic. „Je jasné, že se počasí nedá ovlivnit, ale vypadá to tak, že toto je nejhorší léto za pět let, co tu jsme,“ zdůrazňuje provozovatel Stanislav John.

Oproti tomu v Hluboké nad Vltavou léto zas tak černě nevidí. „Tato sezona nevybočuje z průměru. Není o nic horší a o nic lepší. Léto mohlo být i horší,“ připustil provozovatel hlubocké letní plovárny Petr Dvořák a doplnil, že se do vln pod zámkem zatím přišlo vykoupat zhruba dvacet tisíc návštěvníků.