Středa 14. března je hraničním termínem pro všechny, kteří by se rádi nově ucházeli o místo ředitele v jihočeských středních, praktických či uměleckých školách, nebo třeba v domech dětí a mládeže. Například právě hradeckého DDM se konkurzní řízení na novou hlavu instituce týká.

Stávající ředitel domu dětí Vladimír Prokýšek se podle svých slov do konkurzu znovu už nechystá. „Připravil jsem pro konkurz kolegyni, paní Ludmilu Huboňovou Štufkovou, a byl bych rád, kdyby uspěla. Tak by to tu převzal člověk, který zná tradice a fungování naší instituce,“ myslí si ředitel. Dodává, že by nerad, aby na jeho místo nastoupil pouze kvůli touze po kariérnímu postupu.

„Tohle není jenom zaměstnání, k tomu člověk musí mít vztah a rozvíjet to tady dál. Sám od domu dětí určitě nedávám ruce pryč, uvidíme, co nový ředitel. Třeba mě tu zaměstná dál. Zrovna nám totiž na mateřskou odchází vedoucí oddělení přírody, kde já jsem začínal, tak bych se tam mohl na nějaký pátek vrátit,“ uvažuje Vladimír Prokýšek.

Na rozdíl od něj se do konkurzu o svůj post chystá ředitel Základní umělecké školy Vítězslava Nováka Vojtěch Maděryč.

„Je mi tady dobře, jinak bych to přeci nedělal. A co mě poslední dobou na mé práci potěšilo? Třeba to, že jsme loni zvládli udělat ZUŠ Open, kdy jsme se zapojili do celostátního happeningu, který měl zviditelnit práci a aktivity uměleckých škol pro veřejnost. Taky mě těší, že se podaří rozeběhnout Akademie umění třetího věku, která od letošního podzimu otevře všechny čtyři naše obory bezplatně lidem nad pětapadesát let věku,“ říká Vojtěch Maděryč.