Kraj nechá zmodernizovat šatny v budově Středního odborného učiliště zemědělského a služeb v Dačicích za tři miliony a opraví dvě hřiště ve sportovním areálu Domova dětí a mládeže (DDM) v Prachaticích za 3,5 milionu korun. Rozhodla o tom Rada Jihočeského kraje na svém zasedání ve čtvrtek 10. června. Zároveň schválila dodavatele prací vzešlé z výběrového řízení. Informoval o tom náměstek hejtmana pro školství a veřejné zakázky Pavel Klíma.

Podle Klímy je předmětem modernizace šaten ve Středním odborném učilišti zemědělském a služeb v Dačicích vybourání současných příček, které tvoří 21 jednotlivých šatních kójí dle oborů a tříd. Následně tu vznikne pět nových velkých šaten se skříňkami a dvě hygienická zařízení se sprchami a toaletami.

„V případě DDM Prachatice se jedná o výměnu povrchu dvou hřišť, který vzhledem ke svému stáří nevyhovuje sportovním ani bezpečnostním normám, za moderní polyuretanový povrch se všemi potřebnými parametry. Kvalitnějšího sportovního vyžití se tu díky tomu dočkají různé zájmové spolky i veřejnost. V areálu bude možné hrát tenis, volejbal, basketbal, minikopanou, nohejbal nebo florbal,“ nastínil náměstek městek hejtmana pro školství a veřejné zakázky.

Dodavatelem stavebních prací je pak v případě dačického učiliště společnost Jindřichohradecká stavební a u prachatického DDM společnost VYSSPA Sports Technology. „Zřizovatelem organizací v Dačicích a Prachaticích je Jihočeský kraj,“ uzavřel Klíma.