Na stanici krumlovského územního odboru, kterému velí Pavel Rožboud, se v pátek ráno sešli na slavnostním nástupu týmy profesionálů ze všech jihočeských okresů. Utkali se tam právě ve výstupu na cvičnou věž do 4. podlaží (3. patra) pomocí hákového žebříku, poté se všichni přesunuli na krumlovský fotbalový a atletický stadion, kde pokračovali v dalších disciplínách: v běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě na 4 x 100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

VIDEO: Soutěž ve výstupu na věž

Krajskou soutěž v požárním sportu v Českém Krumlově zahájili profesionálové výstupem na požární věž. | Video: Deník/Zuzana Gabajová

Popřát hodně štěstí a žádné zranění do Krumlova v pátek ráno přijela profesionálním hasičům spousta hostů: z politiků to byli krumlovský senátor Tomáš Jirsa, poslanec a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, starosta Krumlova Alexandr Nogrády, který nad soutěží převzal záštitu, za Integrovaný záchranný sbor např. náměstek ředitele ZZS JčK René Papoušek, ředitel policejního ÚO Český Krumlov David Havel, Milan Hořava, náměstek krajského ředitele HZS JčK, starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Šiška, starosta Okresního sdružení hasičů ČMS Alfréd Krenauer.

VIDEO: Slavnostní nástup a zahájení soutěže

Slavnostní nástup soutěžních družstev Krajské soutěže v požárním sportu v Českém Krumlově. | Video: Deník/Zuzana Gabajová

V sobotu a v neděli 15. a 16. června můžete přijít fandit na stadion FK Slavoj na Chvalšinskou na krajskou soutěž dobrovolných hasičů, kteří změří síly ve třech disciplínách: ve štafetě na 4 x 100 metrů, běhu na 100 metrů s překážkami a v požárním útoku. Soutěžit budou družstva v kategoriích muži, ženy, dorostenci a dorostenky. Slavnostní nástup je v 9 hodin, soutěž vypukne v 9.30.

Výsledky najdete ZDE.