Podezřelý muž podle policejní mluvčí Hany Millerové od loňského 28. listopadu do 7. dubna měl v rodinném domě v jedné obci na Jindřichohradecku neoprávněně pěstovat konopí jednak v obývacím pokoji a jednak takzvaným „indoor“ způsobem v jedné pěstební místnosti za pomoci kvalifikovaného technického zařízení.

"Měl v úmyslu pěstované rostliny rodu konopí později sklidit a zpracovat je do toxikomanické formy využití. Jindřichohradečtí kriminalisté provedli již 7. dubna domovní prohlídku rodinného domu, kdy nalezli 41 kusů rostlin konopí v různých fázích růstu a velikosti. Od nejmenších řízků až po vzrostlé osmdesáticentimetrové rostliny. Dále kriminalisté zajistili nejméně 2 700 gramů sušiny konopí z předchozí sklizně, která již byla zpracována. Podezřelý muž takto měl jednat bez příslušných povolení, neboť k zacházení s omamnými a psychotropními látkami, přípravky a prekursory je v souladu se zákonem povolení třeba," popsala Hana Millerová.

Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování po zadokumentování případu zahájil minulý týden jeho stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.