V kategorii věda a vzdělávání cenu obdržel biolog, filosof a spisovatel Stanislav Komárek. Slavnostního předávání se ale z pracovních důvodů nemohl zúčastnit. V oblasti kultury a zájmové činnosti ocenění převzala bývalá ředitelka Základní umělecké školy Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci Jarmila Kulhavá. Podařilo se jí prosadit rekonstrukci původního objektu školy a prakticky tím školu zachránila. Za sport křišťálovou růži získala dlouholetá trenérka gymnastiky Miroslava Belšánová, která během své dlouhé a úspěšné trenérské práce vychovala stovky mladých sportovců. V kategorii podnikání si cenu odnesl Milan Kasper. Už třicet let provozuje železářský velkoobchod, citlivě opravil v historickém jádru Jindřichova Hradce pět zchátralých památkově chráněných budov a provozuje také penziony a kavárnu. Za sociální služby byla oceněna učitelka a místopředsedkyně spolku Jindřichohradecké sdruženi sociálních aktivit Danuše Kubáková. Svojí vnímavostí a empatií dokáže pomoci těm, kteří nelehce prožívají seniorské období.

Pětice oceněných se po slavnostním večeru zařadila do pomyslné jindřichohradecké síně slávy mezi dalších dvacet osobností. "Jsem velice rád, že dnes mohu přivítat v sále právě i laureáty z minulých let. Křišťálová růže je sice cena starosty města, všichni jste ale byli nominováni samotnými občany města. Děkuji vám, že naše město děláte lepším," řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Večerem provázel moderátor Miroslav Mareš a každý z oceněných si kromě plastiky křišťálové růže odnesl také pamětní list a nechyběl ani zápis do Pamětní knihy. Slavnostní chvíli podtrhl koncert Melody Makers s Rozálií a Vojtěchem Havelkovými.