Období začátku školního roku a povánoční čas jsou pro tato zařízení nejkritičtější. Nevhodné dárky za vysvědčení a pod stromeček už omrzely, a tak v lepších případech psi končí uvázaní před branami útulků, v těch horších jsou vyhozeni u silnice či uvázáni v lese.

Útulky praskají ve švech a prosí o pomoc všechny hodné lidi, kteří chtějí a mohou pomoci, aby se nějakého pejska či kočičky ujali. Naštěstí se takoví lidé najdou, a tak na ně apelujeme i my – kdo uvažujete o pořízení pejska, koukněte na nabídku záchytných kotců v Jindřichově Hradci (www. psi-jh.estranky.cz) či českobudějovického útulku (www.volny.cz/utulek.amira/), určitě se zde vhodný psí kamarád pro Vás najde a radosti Vám přinese stejně jako čistokrevné malé štěně.

A pověrám, že se dospělý pes již ničemu nenaučí, se můžete pak s námi společně jen pousmát. Vše je v lidech a v jejich přístupu.

O to víc pak všechny lidi, kteří se snaží najít opuštěným zvířatům nový domov a pobyt v útulcích co nejvíc zpříjemnit, zahřeje u srdce dopis od nových majitelů nebo jen vědomí, že ve svém snažení nejsou sami.
Výše zmiňované útulky jsou nyní zcela zaplněny, a tak se velmi hodí i štědrý dar v podobě krmení pro pejsky z útulků, které nejen těmto zařízením věnovala firma Plaček s.r.o.

Petra Šťástková, místopředsedkyně OS Cibela