Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od sousedů: Křižovatka na výpadovce u obce Dasný bude bezpečnější

Dasný - Několik kamionů a desítky osobních aut v obou směrech se pomalu plouží po hlavním tahu, který vede z Českých Budějovic směrem na Písek, Prachatice, Strakonice, Plzeň či na Prahu.

22.10.2008
SDÍLEJ:

Hlavní tah z Českých Budějovic směrem na Písek a Strakonice je teď nedaleko obce Dasný spíše v obležení stavebních dělníků a strojů než samotných automobilů. Úprav zde totiž doznává křižovatka, která na hlavní silnici přivádí řidiče z Čejkovic a z HlubokéFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Důvodem hustějšího provozu je totiž radikální úprava křižovatky poblíž obce Dasný. Co nevidět tak zmizí hodně nepřehledný úsek, kudy řidiči jedoucí z Hluboké nad Vltavou do Čejkovic přejížděli mezinárodní silnici.„Je to jenom dobře, že se do té křižovatky už pustili. Když jsme jezdili například na kole z Čejkovic na Hlubokou, tak silnice prostě přejet nešla. A autem to také nebylo ono. Rozhodně už se těším, až bude křižovatka hotová,“ míní o stavbě řidička Petra Jůnová z Českých Budějovic.

Celou úpravu nepřehledné křižovatky platí českobudějovická pobočka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Úprava byla nezbytná hlavně kvůli bezpečnosti provozu a stála více než dvacet tři milionů korun.

„Předmětem stavby je rozšíření části stávající silnice v délce pěti set padesáti metrů pro zřízení samostatných odbočovacích levých pruhů a přeložky části silnice v délce sto dvaceti metrů od Čejkovic pro průsečíkovou křižovatku s hlavní silnicí. Dále zde pak zřídíme odstavné pruhy pro autobusové zastávky,“ popisuje technologický postup Jaroslav Kras z ŘSD.

„Stavbou bude dosaženo výrazného zvýšení bezpečnosti provozu na silnici. A to tím, že pro odbočení vlevo budou zřízeny samostatné odbočovací pruhy a průjezdné přímé pruhy nebudou nebezpečné kvůli omezení náhle odbočujícími vozidly,“ doplňuje Kras.

Křižovatka se tedy také napřímí a řidiči jedoucí z Čejkovic na Hlubokou anebo naopak už přejedou hlavní tah zcela kolmo.

„Již v pondělí třetího listopadu by měla být celá hlavní silnice průjezdná bez omezení,“ doplnil stavbyvedoucí Miloslav Jindra z firmy Swietelsky.

Velkou radost mají z prací na křižovatce i hlavní komunikaci také lidé z Čejkovic. Obec totiž sama o změnu už kdysi žádala. „My jsme o to stáli, protože i dost místních tam mělo řadu dopravních nehod. Sice teď budou lidé trochu omezeni, ale pak budou rádi, že je místo už opravené,“ uvedl starosta Pavel Chaloupek.

Autor: Petr Lundák

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení