Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krizový štáb dostane nové pracoviště

Jindřichův Hradec – Vznik neveřejného webového portálu pro sdílení krizových informací a záměr vybudovat speciální pracoviště krizového řízení, kde by se scházel krizový štáb.

27.3.2012
SDÍLEJ:

Velká voda. Ilustrační foto. Foto: archiv Jindřichohradeckého deníku

I o tom se jednalo na březnovém zasedání Bezpečnostní rady obce s rozšířenou působností Jindřichův Hradec.
Jak informoval tajemník bezpečnostní rady a vedoucí krizového řízení Městského úřadu v J. Hradci Jiří Hruška, i území Jindřichohradecka v uplynulých letech postihly mimořádné události a krizové situace různého charakteru.

„Povodně, orkány, námrazy, sněhové kalamity, ale také negativní environmentální rizika mohou ve svém důsledku vyústit v přímé ohrožení životů občanů, jejich zdraví, nebo způsobit veliké materiální škody a poškodit životní prostředí,“ říká Hruška.

Město Jindřichův Hradec jako orgán státní správy v přenesené působnosti je odpovědné za zabezpečení úkolů a opatření ochrany obyvatelstva. Podle Hrušky mimořádné události a krizové situace, jako jsou živelní pohromy, provozní a technologické havárie, násilné řešení společenských vztahů, přerušení dodávek energií a jejich negativní následky a zároveň realizace opatření pro ochranu životů a zdraví občanů, snížení škod a ztrát, ale i ochrana životního prostředí, vyžadují trvalou pozornost odborníků  z oblasti krizového řízení, tedy především pracovníků státní správy i místní samosprávy.

A právě o těchto problémech jednala bezpečnostní rada na svém pravidelném březnovém zasedání. „Projednala a chválila analýzu rizik, které mohou negativně působit na Jindřichohradecku. Z této analýzy vyplývá řada úkolů pro pracoviště krizového řízení, ale i pro Hasičský záchranný sbor. Jednotlivé úkoly k ochraně obyvatel musí být zapracovány do krizového plánu obce s rozšířenou působností. Tento plánovací proces musí být ukončen v prosinci letošního roku,“ sdělil Hruška.

Ke zkvalitnění úkolů a činností krizových štábů bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností projednala a schválila vytvoření neveřejné části webového portálu města Jindřichův Hradec, který bude zajišťovat zejména sdílení krizových informací. „Ty jsou potřebné pro řešení mimořádných událostí a krizových situací na úrovni měst a obcí celého správního obvodu,“ říká Hruška.

Na zasedání starosta města Stanislav Mrvka seznámil členy bezpečnostní rady se záměrem vytvořit nové pracoviště krizového řízení. To vyplývá z novely zákona o krizovém řízení.

„Toto nové pracoviště je navrženo jako multifunkční. Zasedací místnost bude sloužit především jako pracoviště krizového štábu. Dále bude tato místnost využita pro přípravu a školení orgánů krizového řízení. V jedné místnosti bude pracovat při řešení mimořádných událostí a krizových situací krizové komunikační centrum, v druhé, stálá pracovní skupina krizového štábu. V běžném životě nové prostory poskytnou zázemí oddělení krizového řízení, které oblast obrany, bezpečnosti a ochrany musí zabezpečit na celém správním obvodu . Tedy pro 58 měst a obcí,“ doplnil Hruška.

Analýzou rizik a tvorbou nového pracoviště krizového řízení se Město Jindřichův Hradec snaží systémovými opatřeními zajistit ochranu občanů před možnými mimořádnými událostmi a krizovými situacemi.

Autor: Lenka Novotná

27.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Nová Bystřice - Neodevzdat nalezenou věc se může pořádně nevyplatit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení