„V současné době zaléváme přednostně květinovou výzdobu města a stromy po nové výsadbě. Dneska musíme obzvlášť hodně zalévat, protože budou o víkendu vedra, tak aby je květiny přežily,“ řekl v pátek ředitel jindřichohradecké městské společnosti Mihos Ondřej Prokopec.
Plastové květináče a betonové žardiniéry proto budou muset raději přelít, protože další vodu dostanou rostliny až v pondělí. „Těžko se odhaduje míra vody, aby pak nekapala, tak doufám, že to lidé pochopí,“ dodal Ondřej Prokopec.

Malé kropicí vozy bylo vidět v Jindřichově Hradci včera zejména na chodníkách, ale i v některých ulicích. „Příští týden uzpůsobíme velký zametací vůz přidáním nástavby s cisternou na rozstřikování vody. Podle počasí bychom s ním vyjeli do ulic v průběhu příštího týdne,“ vysvětlil Ondřej Prokopec.

V Třeboni vyjel kropicí vůz podle ředitele místních Technických služeb Jaroslava Kubala už při prvních horkých dnech. Včera vyjížděli s kropicím vozem odpoledne. „Zeleň zalévá každý den, a to včetně sobot a nedělí, po páté hodině ráno náš pracovník Lubomír Vopelka. Lidem se květiny ve městě líbí, tak je musíme udržovat včetně těch v místních částech Branné, Břilicích a Staré Hlíně,“ uvedl Jaroslav Kubal.

Lázeňské město je plné květin v žardiniérách, závěsných květináčích a na záhonech, které zaujímají podle něj plochu přes čtyři sta metrů čtverečních. Lubomír Vopelka zalévá rostliny v prostorách Masarykova náměstí, kolem nového městského úřadu, v Komenského sadech, v Lipovce, na trase k Bertiným lázním, na Hliníku a podobně.

„Kropit silnice budeme podle počasí a vzniklé potřeby, ale v rámci objednaných služeb města. Zaměřujeme se především na hlavní tahy městem. Na Masarykově náměstí musíme být opatrní, protože nám tam dělají problémy zahrádky a velké množství lidí, které se tam v sezoně soustřeďuje,“ uzavřel Jaroslav Kubal.