Ještě dnes mají zájemci možnost přijít k zápisu do některého z kroužků, které nabízí Dům dětí a mládeže.„V současnosti máme kapacitu naplněnou z více než poloviny, ale zájemci se mohou stále hlásit," uvedl ředitel Domu dětí a mládeže Vladimír Prokýšek s tím, že zájem je přibližně stejný jako v předchozích letech. „Přibývá zájem o předškolní činnost. Je to zřejmě díky tomu, že se tak daří kroužkům v rámci baby klubu, pořádali jsme i tábor pro rodiče s takto malými dětmi, takže popularita v tomto okruhu roste," řekl dále ředitel.

Velký zájem je také o veškeré pohybové a taneční kroužky. „Tradičně je zájem o zpěv s kytarou a holčičky se nám hodně hlásí i na kroužek vaření," potvrdila zástupkyně ředitele Jitka Fillerová. Podle slov Vladimíra Prokýška zaznamenávají také větší zájem o přírodovědné kroužky.

U kurzů pro dospělé zatím není jasné, kolik žáků se do kterého přihlásí. „Zájemci mohou přijít na první ukázkovou hodinu a až poté se přihlásit," vysvětlila Jitka Fillerová.

Kdo se nestihne do kroužků zapsat nyní, má na to celé první pololetí. „Necháváme vše otevřené do konce ledna, až potom uzavíráme seznamy žáků. Ti mají také první měsíc na vyzkoušení a pokud se rozhodnou, mají možnost se odhlásit a my jim vrátíme peníze, eventuálně se mohou přehlásit na jiný obor," doplnil Vladimír Prokýšek.

Petra Jouzová