V úterý 30. listopadu po 16. hodině došlo k odstranění přenosné dopravní značky a zábran průjezdu z kruhového objezdu. "Na všech vjezdech jsme osadili dopravní značky průjezd stavbou. Ale kruhový objezd jako takový bude zcela průjezdný. Je možné odbočit jak do Václavské ulice, tak i k novostavbě nového Penny Marketu," popsal Bohumil Komínek.

Na kruhovém objezdu pokračují práce na rameni do obchodního centra. "Uskutečňují se ale už mimo hlavní komunikace a nebrání tak v bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," vysvětlil.

Stavba kruhového objezdu v Jindřichově Hradci má být dokončena v závěru listopadu, v prosinci se potom otevře nový Penny Market.
Kruháč v Hradci u sídliště Hvězdárna je téměř hotov. V prosinci už tu pofrčíte

Od středy 1. prosince by se tak na silnici mohly vrátit i vozy veřejné linkové a městské hromadné dopravy. "Informoval jsem dopravce a pokud se vše podaří, mohla by být obnovena dopravní obslužnost v Jindřichově Hradci dle platných jízdních řádů," sdělil zástupce investora.

Stavba kruhového objezdu a nové Penny vzniká v J. Hradci. Přibyde i obchodní centrum.
Kruhový objezd i Penny roste lidem před očima. Postaví i obchodní centrum

Ve čtvrtek úderem 7. ráno otevře podle Komínka zákazníkům také nová prodejna Penny Market u kruhového objezdu. "Nový koncept prodejny nabídne nákupní zážitek, který spíše nabízejí tržiště s čerstvým zbožím. To je nabízeno prostřednictvím přehledných bloků propojenými uličkami," uvedl s tím, že k novému marketu vede i lepší a bezpečnější příjezd, který nebude narušovat nepřehlednou křižovatku ze sídliště Hvězdárna.