Výstavba kruhového objezdu je rozběhnutá od konce srpna. Na přelomu listopadu a prosince bude zřejmě spuštěný zkušební provoz křižovatky. Investorem této stavby je společnost Grelio Commerce s.r.o. Zástupce investora Bohumil Komínek probíhající práce přibližuje: „V současné době je založen vnitřní prstenec a odvodnění kruhového objezdu. Pracuje se na dělících ostrůvkách a následně se bude pokračovat ve výstavbě jednotlivých napojeních.“ Během dvou týdnů by se mělo vybudovat osvětlení kruhového objezdu. „Práce postupují dle předem nastaveného harmonogramu,“ potvrzuje Komínek.

Na přelomu listopadu a prosince letošního roku by mohla podle Komínka otevřít nová prodejna Penny, která vyrůstá za původním obchodem. Stávající prodejna zavře. Nová bude napojena na nově vybudovanou okružní křižovatku na silnici I/34 směrem na Horní Žďár. Nová prodejna bude výrazně větší než ta stávající, přibližně o 200 m2. „Vedle moderního a vzdušného interiéru nabídne technologie šetrné k životnímu prostředí, od osvětlení až po úsporných chladicích regálů," popisuje za obchodní řetězec Penny, Tomáš Kubík.

Tragická nehoda v Jindřichově Hradci na křižovatce pod Penny.
Tragická nehoda omezila provoz na výjezdu u hradeckého Penny

Investorem Penny Marketu je firma A+R s.r.o. Zástupce investora Bohumil Komínek uvedl, že hrubé práce postoupili do fáze úpravy ploch pro budoucí parkoviště před prodejnou. Upravuje se také povrch pro napojení silnice na budoucí kruhový objezd. „Vedle těchto prací dochází také k přípravě rozvodu vnější a vnitřní infrastruktury,“ upřesňuje Komínek. Prodejna by podle jeho odhadů mohla otevřít společně s otevřením kruhového objezdu. „Obě stavby probíhají ve výborné koordinaci prováděcích firem,“ kvituje.

U kruhového objezdu má příští rok vzniknout i obchodní centrum, jehož investorem je firma De Linea s.r.o. „V současné době je vydané územní rozhodnutí a probíhá stavební povolení na vnitřní páteřní komunikaci pro napojení kruhového objezdu a příprava projektové dokumentace pro stavební povolení jednotlivých objektů obchodního centra,“ přibližuje Bohumil Komínek.

Středeční nehoda poblíž jindřichohradeckého Penny marketu.
Při tragické nehodě u Penny marketu vyhasl lidský život

Obchodní centrum má vyrůst u kruhového objezdu na ploše 23 hektarů. Řidičům nabídne 780 parkovacích míst. "V obchodním centru bude jedna velká prodejna potravin, jedna velká nepotravinová prodejna a řada dalších menších obchodů s nejrůznějším zbožím," shrnula již dříve mluvčí města J. Hradec Eliška Čermáková. Společnost počítá v areálu i s benzinovou pumpou, myčkou aut a fast-foodem KFC. Uvnitř obchodního centra bude i centrální krytý prostor s kašnou, kde budou food courty, lavičky, sociální zařízení a další.