Jednou z nejvyhledávanějších ledových pochoutek je točená zmrzlina v jindřichohradecké společnosti Agrola. Zákazníkům ji natočí v místní podnikové prodejně. "Zmrzlinu jsme ladili od roku 2017. Vznikala na podporu českého jogurtu, který je v ní obsažen. Je specifická svojí chutí, příjemnou kyselostí i mléčnou kulturou, kterou si sami vyrábíme. Základem je jogurtová zmrzlina," popsal Petr Dvořák z oddělení obchodu a marketingu společnosti. Letos si k jogurtové zákazníci mohou dopřát ještě jahodovou, štrúdlovou a karamelovou. Nově má Agrola stánek s kopečkovou zmrzlinou také na Obludišti. Zákazníci tam ochutnají až desítku druhů.

Už patnáct let funguje v centru Jindřichova Hradce v Panské ulici oblíbená rodinná zmrzlinárna Baroko. Nabízí domácí kopečkovou zmrzlinu podle tradiční italské i jadranské receptury. "Zmrzlina má v naší rodině tradici už od roku 1955 a snažíme se stále zlepšovat. Naše zmrzlina je navíc stoprocentní ovoce a zároveň bezlepková, při její výrobě vůbec nepoužíváme mléko. Neustále se snažíme vymýšlet nové druhy. Novinkou je pro tento rok příchuť nugát a Baroko, které je mým receptem. Je tam malina, bílá čokoláda, jogurt a pistácie, zákazníkům hodně chutná," nalákal majitel provozovny Ejup Saliji, který má Makedonské kořeny a zmrzliny osobně každé ráno vyrábí.

Turisté nerespektují zákaz koupání v cepských pískovnách. V letních dnech jsou vodní plochy doslova v obležení.
Kvalita vody v cepských pískovnách se zhoršuje. Lidé nerespektují zákaz koupání

Zákazníci si chválí i točenou zmrzlinu, která je součástí obchodu s čokoládovými pochoutkami Čokíno. Také tuto provozovnu najdete ve středu města v Panské ulici. "Děláme převážně čokoládovou zmrzlinu z pravé čokolády, což je v dnešní době už vzácnost. Jahodový sorbet vyrábíme z pravých jahod a borůvkovou z borůvek, nejsou tam žádná přidaná aromata. Jinak děláme také malinovou, vanilkovou nebo bílý jogurt. Snažíme se mít trochu jiné zmrzliny, než jsou běžné u ostatních prodejců," vysvětlil majitel provozovny Pavel Jirsa. Jeho zákazníci se v příštích dnech mohou těšit na zmrzlinu s příchutí arašídovou nebo pistáciovou.

Vyhledávanou ledovou pochoutku prodává také Bistro u nemocnice. Zmrzlinu tu zákazníkům nabízejí jako doplněk po celou dobu jeho fungování. "Zmrzlinu máme už téměř pět a půl roku. Většinou se řídíme podle toho, co lidem chutná. Naše zmrzlina je česká zmrzlina, jmenuje se TOJE a tady na Hradci jde o jedinou svého druhu. Má smetanovou chuť a střídáme u nás až kolem patnácti druhů zmrzliny. Zákazníci mají nejraději vanilkovou a slaný karamel," poznamenala provozní bistra Jaroslava Maněnová s tím, že nejčastějšími zákazníky jsou zaměstnanci nemocnice, kteří chodí nakupovat zmrzlinu někdy i pro celé oddělení.