V pondělí 10. června pořádá Spolek přátel starého Jindřichova Hradce další z poutavých přednášek zaměřených na historii města u rybníka Vajgar. Tentokrát bude tématem Šlechta a sport v raném novověku. Docent Jiří Kubeš z Univerzity Pardubice pohovoří o tom, jak sportovala šlechta v 17. století. Přednáška se koná od 18 hodin v Muzeu Jindřichohradecka v jindřichohradecké Štítného ulici.

V úterý 11. června můžete zavítat na večer plný temperamentu a hudby do jindřichohradecké kaple sv. Maří Magdaleny. Od 18 hodin tam při koncertu „Žena a muž nejen v rytmu tanga“ pořádaného v rámci předplatného Kruhu přátel hudby vystoupí kytarové Duo Manera ve složení Miroslav Žára a Soňa Vimrová.

Na koncert Třeboňského lázeňského symfonického orchestru si můžete v úterý od 19:30 hodin vyrazit do společenského sálu v Lázeňském domě Aurora. Předprodej vstupenek za 130 korun je na recepci lázní Aurora i Berta nebo v informačním centru v Třeboni.

Přejete si sdílet pozvánku na vaši událost? Nebo nám chcete zaslat fotky z akce, kterou jste pořádali nebo navštívili? Můžete k tomu využít náš formulář na stránce Čtenář reportér. Vaše pozvánky i fotografie a texty rádi uveřejníme.

Ve čtvrtek 13. června zve jindřichohradecký DADA Club v Kostelní ulici na koncert kapely Pod drnem - hudebního uskupení přátel, které se pokaždé schází v tak trochu jiné sestavě. Těšit se můžete na nejrůznější hudební žánry. Začátek koncertu je v tradičních 19:37 hodin.

Pokud jste spíše příznivci divadla (nebo literatury), zavítejte do jindřichohradeckého KD Střelnice. Od čtvrtečních 19 hodin zde Metropolitní divadlo Praha sehraje divadelní hru Karla Jaromíra Erbena Kytice. Jedná se o zdramatizovanou verzi dobře známé sbírky básní, která v době svého vzniku vycházela z národních tradic, bájí a pověstí. Více informací a odkaz na prodej vstupenek naleznete kliknutím zde.

close Plakáty na akce v týdnu od 10. června. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Hudební podvečer žáků ZUŠ v Nové Bystřici. Novobystřická pobočka jindřichohradecké základní umělecké školy pozve ve čtvrtek od 17 hodin na hudební podvečer žáků. Žáci ZUŠ v KD Koruna v Nové Bystřici zahrají, co se během roku naučili.

V Třeboni se na čtvrtek chystá komentovaná procházka lázeňským parkem Aurora. Po květnatých loukách vás provede Rostislav Černý. Procházka začíná v 17 hodin, sraz je v parku Aurora - u panoramatického výtahu u jižního vstupu do lázní Aurora.

Benefiční festival OKEN představí Spící krásku

Nejen obyvatelé Jindřichova Hradce by v pátek 14. června rozhodně neměli minout OKNO-FESTÍK, první ročník benefičního minifestivalu spolku Otevřená OKNA. Ten se bude od 16 hodin konat v areálu Spící krásky (bývalá továrna na knoflíky, ulice K Řece 29) na Radouňce.

Na začátku festivalu se návštěvníci seznámí s příběhem a novinkami Spící krásky, o půl hodiny později vystoupí klienti chráněného bydlení. Od 17 hodin zahraje MicroJazz a v 19 hodin je vystřídají Mirek Kemel a Vladimír Jaborský s kapelou. Vstupenky v předpodeji za 200 korun můžete zakoupit v prodejní galerii Okénko v Růžové ulici ve sv. Florianu.

Vskutku výjimečný zážitek nabídne v pátek od 19 hodin hudební pavilon Rondel v areálu jindřichohradeckého hradu a zámku. Odehraje se tam totiž koncert zpěvačky Nadi Válové za doprovodu elektronického klavíru. Pozor, vstupenky jsou k dispozici pouze na internetu, a to kliknutím zde.

| Video: Youtube

V Dačicích, konkrétně v klubu Béčko, bude páteční večer od 20 hodin patřit závěrečné party před letní zavíračkou. Hrát bude živá muzika - kapela NEWyM (pop rock). Vstupné je zdarma.

Běhat se bude v Hradci i v Bystřici

V sobotu 15. června ovládne Jindřichův Hradec i jeho blízké okolí 8. ročník Jindřichohradeckého půlmaratonu. Pozor, registrace na závod se kompletně uzavírají ve středu 12. června. Prostor startu a cíle je v jednom místě, v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka. Společný start je plánován na 17:00 hodin, start rodinného běhu o hodinu dřív v 16:00. Veškeré informace se dozvíte kliknutím tady.

Jak to na Jindřichohradeckém půlmaratonu vypadá, se můžete podívat ve videu:

Z Jindřichohradeckého půlmaratonu. | Video: archiv pořadatelů

close Plakáty na akce v týdnu od 10. června. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Běh Českou Kanadou. A běhat se v sobotu bude také v Nové Bystřici. Účastníci 8. ročníku Běhu Českou Kanadou vyrazí na trať také v 17 hodin z městského parku. Letošní ročník Běhu Českou Kanadou je věnovaný malé Julince Zoulové. Julinka je jednadvacetiměsíční holčička, která má neuvěřitelnou radost ze života. Bohužel se narodila s velmi vážnou a velmi vzácnou vrozenou vadou nožiček, kterou ale není možné odhalit během těhotenství. Všechny informace o Běhu Českou Kanadou včetně možností přihlášení, pravidel a doprovodného programu naleznete kliknutím sem.

Na sobotu je také přesunutý Dětský den ve SportParku R&F (za startovací věží u Otína). Na děti tam bude od 11 do 18 hodin čekat spousta zábavy i dobrodružství, například sportovní stezka, skautské dovednosti, malování na obličej, cukrová vata a samozřejmě fotbalgolf. Pokud chcete strávit sobotu aktivně, rozhodně na akci zavítejte.

close Plakáty na akce v týdnu od 10. června. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in Koncert v kapli sv. Maří Magdaleny. Neděle 16. června přinese do Jindřichova Hradce další hudbu. V kapli sv. Maří Magdaleny se od 18 hodin uskuteční koncert Hopkins Concert Choir (studenti z USA) a jindřichohradeckého pěveckého sboru Smetana. Zajímavostí je, že sami studenti nabídli možnost uspořádat koncerty jako benefiční a veškerý výtěžek z akce věnovat na podporu Charity Jindřichův Hradec! Organizátoři se rozhodli, že chtějí podpořit provoz Výdejny Samaritán.

Více o poslání Charity Jindřichův Hradec si můžete přečíst na jejím webu: jindrichuvhradec.charita.cz.

Oslava mezinárodního dne dětí se chystá na neděli od 15 hodin v Kardašově Řečici, konkrétně na tréninkovém fotbalovém hřišti. Program je nabitý - na malé i velké účastníky bude čekat například stezka okolo Hradu a Nového rybníka s pohádkovými stanovišti, skákací hrad, ukázka modelů letadel, poznávačka trofejí, tanec s Mirgínou nebo malování na obličej.

A co v tomto týdnu promítají kina na Jindřichohradecku? Na program se můžete podívat zde: Kino Střelnice - Jindřichův Hradec, Kino Světozor - Třeboň a Kino Beseda - Dačice.