Pozvánky na akce v týdnu od 13. do 19. května.Zdroj: archiv pořadatelůV pondělí 13. května můžete vyrazit na jindřichohradeckou plovárnu. Bude se tam promítat další živý přenos z mistrovství světa v ledním hokeji. Česko se tentokrát postaví Švýcarsku, přenos začíná ve 20:20 hodin. Fandit se tu bude i v dalších dnech (15., 17., 18. a 21. května).

V Třeboni mají na každé květnové pondělí a středu naplánované kostýmované prohlídky města. Pondělky jsou věnovány historii Rožmberků, ve středu historii Schwarzenbergů. Začátek obou prohlídek je u kašny na náměstí, a to vždy od 19 hodin. Toulání historickým jádrem trvá asi 80 minut, vstupenky v předprodeji zakoupíte Turistickém informačním centru a v lázeňských domech Aurora a Berta, je možné je koupit i na místě.

Více informací kliknutím zde.

Zajímá vás téma hledání kovů s detektorem? Pak v úterý 14. května navštivte jindřichohradeckou městskou knihovnu. Od 16:30 hodin zde začne přednáška Marka Jedličky a Marka Jedličky juniora právě na tohle téma. Přednášející uvádí: Hledači kovů nejsou jen dobrodruzi, jsou to průzkumníci minulosti, kteří odhalují zapomenuté kovy a tajemství.

Máte pozvánku na vaši akci? Nebo nám chcete zaslat fotky z akce, kterou jste pořádali nebo navštívili? Můžete k tomu využít náš formulář na stránce Čtenář reportér. Vaše pozvánky i fotografie a texty rádi uveřejníme.

Ve středu 15. května se v ulicích Jindřichova Hradce i dalších měst můžete setkat se tradiční připomínkou Českého dne proti rakovině. Letošní veřejná sbírka, kterou zajistí skauti nebo studenti, chce upozornit nejen na prevenci rakoviny prsu. Pokud chcete přispět, zakupte si kytičku s růžovou stužkou.

Zajímáte se o domácí vaření piva?

Ve čtvrtek 16. května by měli zbystřit všichni pivaři. V Městském muzeu a galerii v Dačicích se chystá přednáška na téma vaření piva v domácích podmínkách. O současných trendech a postupech v pivovarnictví pohovoří domácí sládek Radim Kuba z Budče. Přednáška začíná v 17 hodin, vstup je zdarma a součástí je ochutnávka domácího řemeslného piva.

Pokud si chcete naposledy prohlédnout sportovní halu v Třeboni před zahájením rekonstrukce, máte příležitost ve čtvrtek od 16 hodin. Projekt rekonstrukce zde podrobně představí zástupci města, hejtman Jihočeského kraje, projektant i zástupci odboru rozvoje a investic.

Pozvánky na akce v týdnu od 13. do 19. května.Zdroj: archiv pořadatelů

Třeboňský divadelní spolek Kajetán zve všechny diváky na reprízu divadelní komedie Eriky Suchanové "Na dovolenou" do společenského sálu LD Aurora. Začátek je ve čtvrtečních 19:30.

Milovníci písní Karla Gotta mohou v pátek 17. května navštívit jindřichohradeckou Střelnici, kde se od 19 hodin uskuteční vzpomínkový koncert. Zazpívá Nikolas Put, nadaný mladý tenor a talent, vystoupí v doprovodu klavíristy Radima Linharta a jeho kapely. Hlavním hostem koncertu je "fotograf hvězd" František Jirásek, blízký přítel a dvorní fotograf Karla Gotta. Díky jeho fotografiím a zajímavému vyprávění budete moci nahlédnout do hudebního zákulisí a zavzpomínat na největší osobnost české populární hudby.

Vstupenky zakoupíte zde.

KD Beseda v Dačicích bude od pátečních 19 hodin dějištěm III. Benefičního Májového bálu pro Dačická okénka. Hrát bude kapela Free Band ze Znojma, moderátorem plesu bude Martin Šťastný. Připravené je i vystoupení klientů Dačických okének a půlnoční losování o hodnotné ceny.

Sobota v Hradci plná akcí

Jindřichův Hradec nabídne v sobotu 18. května množství událostí, které vás spolehlivě zabaví na většinu dne.

Tou první z nich je tradiční závod Běž na věž, do kterého se může přihlásit úplně každý. Pro účastníky je totiž jako obvykle připravena spousta kategorií podle věku a pohlaví. Závodí se v tom, kdo nejrychleji vyběhne 153 schodů na městské věži. Prezentace závodníků začíná v 8:30 na náměstíčku pod věží v Kostelní ulici, samotný závod začíná úderem deváté hodiny.

Na náměstí Míru od 11 hodin vypukne Vinný košt. Kromě množství vína na vás čeká food zóna, program pro děti i hudební program po celý den. Vstup je volný, víno se nalévá pouze do skleniček, které si buď koupíte na místě, nebo si přinesete vlastní a zakoupíte si na ni samolepku.

Ve 13 hodin začíná, tentokrát na louce u řeky v Dolním Skrýchově, tradiční Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Ve 13 hodin vyrazí cyklisté na delší trasu (45 km), o půl hodiny později pak cyklisté na kratší trasu (20 km) a pěší (5 km). V cíli, který bude situovaný na stejné místo jako start, na vás pak čeká tradiční losování tomboly. Hlavní cenou bude opět jízdní kolo.

Podrobnosti si přečtěte kliknutím na tento odkaz.

Kdo má raději hudbu, může od 17 hodin zavítat na Koncert tří pěveckých sborů do kaple sv. Maří Magdaleny. Účinkovat budou Pěvecký sbor Smetana Jindřichův Hradec, Pěvecký sbor Kamínek z Kamenice nad Lipou a Buštěhradský sbor z Buštěhradu.

Víkendová zábava v Třeboni i Dačicích

V sobotu se bude na kolech jezdit také v Třeboni. Připravena je tradiční Třeboňská šlapka, tentokrát s podtitulem Po stopách černého zlata - rašeliny. Registrace všech zájemců o jarní vyjížďku je od 9.30 do 10.00 na Masarykově náměstí, kde všichni obdrží mapku s podrobným popisem dvou variant trasy (cca 33 - 59 km). Hromadný start bude v 10.00.

Podrobné informace se dozvíte kliknutím zde.

Pozvánky na akce v týdnu od 13. do 19. května.Zdroj: archiv pořadatelů

V Dačicích se v sobotu od 13 hodin uskuteční 3. ročník Dne otevřených lesů, pořádají Městské lesy Dačice. Zajít můžete do lesa Kázek, kde na vás budou čekat ukázky lesnické techniky, soutěže a hry pro děti i drobné občerstvení. Více info na www.denotevrenychlesu.cz.

Zámek Dobrohoř ve Starém Městě pod Landštejnem bude v sobotu hostit klavírní koncert Jana Bartoše. Od 18 hodin zazní skladby Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka a Ludwiga van Beethovena a koncertem se zámek připojí také k oslavě Roku české hudby.

I ve Slavonicích bude sobota patřit hudbě. Od 15 hodin na náměstí Míru k tanci a poslechu zahraje kapela JH Swing Band z Jindřichova Hradce.

V 18 hodin pak v galerii Institutu Slavonice začne vernisáž výstavy obrazů Miroslava "Picaso" Brázdy. Výstavu zahájí hudební projekt Edit Pif Paf.

Zdroj: Youtube

V sobotních 16:30 bude zahájen 3. ročník Filmového festivalu Třeboň, a to na nádvoří Divadla J. K. Tyla. Filmový festival Třeboň je zaměřen výhradně na českou a slovenskou filmovou tvorbu. Jeho záměrem je podpořit česko-slovenskou kinematografii a propojit jejich tvůrce a diváky na jednom místě. Všechny potřebné informace se dozvíte kliknutím zde.

A co v tomto týdnu promítají kina na Jindřichohradecku? Na program se můžete podívat zde: Kino Střelnice - Jindřichův Hradec, Kino Světozor - Třeboň a Kino Beseda - Dačice.