Už od minulého týdne promítá jindřichohradecké kino Střelnice. Zatím pouze jeden film denně, od pátku ale už budou k vidění dva a v neděli navíc i pohádkové pásmo pro děti

„Zatím je ale problém s novými filmy, protože distributoři ještě drží premiéry. Čekají na navýšení kapacit v kinech. Pro ně je to přece jen velký byznys,“ zmínil místostarosta Radim Staněk.

Jako první zatím oznámili premiéru tvůrci komedie Bourák v hlavní roli s Ivanem Trojanem, která do českých kin přijde 11. června.

Městská policie. Ilustrační foto.
Muž napadl v noci strážníka

V prvních dnech po otevření do kina Střelnice přicházelo přibližně deset diváků na jedno promítání. Také pro ně platí mimořádná opatření.

„Mohou sedět maximálně dva diváci vedle sebe a také vždy ob jednu řadu. To snižuje kapacitu sálu na 68 lidí," dodal místostarosta. Běžná kapacita kinosálu je 198 diváků.

Divadelní sál na Střelnici ale zatím zůstane uzavřený. Většině divadel se totiž nevyplatí hrát pro malý počet diváků a s ohledem na omezený počet míst by se ani nedostalo na všechny předplatitele.

Zbraň ilustrační foto
Vstoupil do chaty s pistolí v ruce, chtěl peníze nebo alespoň elektroniku

Dobrou zprávou je ale otevření Hvězdárny profesora Františka Nušla. Ta prošla velkou rekonstrukcí. Kromě nových prostor a supermoderních dalekohledů se návštěvníci mohou těšit i na moderní planetárium s projekční kopulí. Provoz tu bude zahájen v úterý 26. května, kdy od 16 hodin proběhne premiéra pořadu Ze Země do vesmíru.

Už od minulého pondělí je otevřeno Turistické informační centrum a věž staré radnice v Třeboni. V provozu jsou i expozice Domu Štěpánka Netolického a Domu přírody Třeboňska. Od 25. května budou znovu probíhat komentované prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla.

Ilustrační foto
Na hradecký odbor dopravy se musíte objednat

A vodárenská věž s galerií buddhistického umění přivítá první letošní návštěvníky o víkendu 30. až 31. května. Promítá už také kino Světozor.

Dačické kino Beseda zůstalo zatím uzavřené, a to kvůli výskytu koronaviru ve městě. Poprvé bude promítat tuto středu, od 19 hodin tu můžete vidět český snímek Příliš osobní známost.

1
Tomáš Novák: Stále u nás žijí lidé, kteří chtějí pro venkov něco udělat

Na novou sezónu už je připravené i dačické muzeum. Tady se v neděli 24. května od 16 hodin koná slavnostní zahájení výstavy „Mažoretky stokrát jinak. Mažoretky v dokumentární fotografii Vlastimila Sítaře“.

„Vernisáž proběhne na nádvoří, kde lépe zajistíme rozestupy. Vystoupí tam i místní mažoretky. Jinak může být v prostorách muzea maximálně sto návštěvníků a přímo na výstavu budeme pouštět po deseti lidech. Platí totiž omezení, že může být jen jeden člověk na deseti metrech čtverečních. Ti, kteří budou čekat na prohlídku výstavy, si mezitím mohou zdarma prohlédnout ostatní expozice,“ dodal ředitel Městského muzea a galerie Dačice Martin Rychlík.