Polská státní vlajka s černou stuhou, která byla zavěšena na věži staré radnice až do včerejška, připomínala leteckou tragedii stejně jako minuta ticha před zahájením sobotní módní přehlídky ve Schwarzenberském sá­le.

„Myslím si, že je na místě, abychom uctili památku obětí. Rušit módní přehlídku, která je součástí doprovodného programu Amarylis a kouzlo fantazie, jsme nechtěli, protože se jedná o komorní záležitost,“ uvedla zástupkyně ředitele SOŠ a SOU Třeboň Marie Florianová.

Součástí Květinové Třeboně bylo také loutkové divadlo. Loutkáři zahráli pro děti ve Schwarzenberském sále třeboňského zámku pohádku Pták Ohnivák a liška Ryška. Dále mohli návštěvníci kromě nákupu sazenic a dalšího rozmanitého zboží také hlasovat o nejkrásnější vázanou kytici k letošnímu svátku matek.

„Návštěvníci Květinové Třeboně přibývají, loni hlasovalo v soutěži o nejkrásnější kytici přes 500 lidí. Soutěže se pravidelně účastní třeboňští prodejci květin, letos je jich celkem pět. Stánky mají v Třeboni hlavně prodejci z jiných měst, mrzí mě, že si sem místní ještě nenašli cestu. Lidé se mohou podívat také do dvorků. Ty jsou otevřeny v prodejnách s celoročním provozem a v budovách majetku města,“ informoval ředitel Informačního a kulturního střediska v Třeboni Jaroslav Císař.

Tentokrát nebyl přístupný pouze dvorek v informačním centru kvůli rozestavěné Besedě, tu mohli lidé vidět, pokud vystoupali na věž Staré radnice. Soutěž o nejkrásnější květinu vyhrála Marie Konrádová z květinářství Zvonek. Na druhém místě byla Věra Nalezená z květinářství na Masarykově náměstí a na třetím místě se umístil Augustin Kotil z Atelieru Augustin v Březanově ulici. O čtvrté a páté místo se společně dělí Eva Princová z květinářství v Táboritské ulici a květinářství Marie Kašpárkové Slunečnice v Sokolské ulici.