„Práce v Žíteči by měly být hotovy do 15. června, v Lutové budou však pokračovat nejspíš do začátku prázdnin. Informace o dočasném omezení budeme hlásit v rozhlase a letáky s přesnými spoji umístíme ve vesnicích také na nástěnky. Na pondělí chystáme veřejnou schůzi s místními obyvateli. Bohužel lépe spoje zařídit nejdou a obyvatelé se budou tomuto dočasnému omezení přizpůsobit a vzájemně si vypomoci,“ informoval starosta městyse Jiří Hájek.

Městys má pro děti navštěvující Základní školu v Chlumu u Třeboně jistý zatím autobus, který je dopraví v poledne domů, ranní spoj výhradně pro děti do chlumecké školy zatím není jistý, zastupitelé městyse by ho však zřídit chtěli.

Všechny potřebné informace se obyvatelé včas dozvědí na pondělní veřejné schůzi, z místního rozhlasu a z informačních nástěnek.

Ve vesnicích už kvůli výstavbě kanalizace omezení nastalo na podzim, kdy museli obyvatelé Lutové a Žíteče na autobusové zastávky až do vedlejších vesnic Mirochova a Libořez. Mirochov je přitom od Lutové vzdálen takřka pět kilometrů. Proto by pro občany mělo být nastávající omezení, kdy bude fungovat alespoň jedna zastávka na Blatenské hrázi, schůdnější než na podzim.

Stavba kanalizace zatím pokračuje podle harmonogramu. „Výstavba čistíren odpadních vod v Lutové a Mirochově nebyla přerušena ani v měsíci březnu. Bude následovat obsyp a napojení všech sítí,“ sdělil Hájek. V Mirochově bude pro obyvatele samostatná kořenová čistírna, pro Lutovou a Žíteč vyroste klasická čistírna v Lutové.