Proto radnice vypsala výběrové řízení na funkci generálního ředitele obou lázeňských domů. Nutnost této nové pozice vyplynula z návrhu procesního auditu.

Podle vyjádření starosty města Jana Váni teď lázním velí pět ředitelů. Ten generální by měl jejich činnost koordinovat. Na základě plánovaných strukturálních změn by se měl generální ředitel také více věnovat samotnému provozu lázní. Jednatelé by pak měli činit rozhodnutí spíše koncepčního a strategického charakteru. Jak starosta dále vysvětlil, tak jedním z nedostatků lázní, na který audit upozornil, je právě chybějící vize do roku 2025.

Financování nového postu generálního ředitele vidí třeboňský starosta Jan Váňa následovně: „Rozhodně to nebude znamenat, že by se zvyšovaly finanční prostředky pro lázeňský management. Musíme se zkrátka vejít do peněz, které jsou na odměny managementu dlouhodobě plánovány“.

Do středy 2. ledna by mělo proběhnout první kolo výběrového řízení. V druhém kole o týden později by rada města chtěla vybrat konečného vítěze.