I přesto všechno si návštěvníci pobyt zde užívali, děti pobíhaly po zábavných a zároveň naučných stanovištích, užily si také dětské hřiště a bludiště přímo v areálu rozhledny, kde mimo jiné stojí i autentická perníková chaloupka, nebo staroslovanské opevnění se strážními věžemi. Pro odvážné je zde podzemní tajná chodba s kostlivcem, čarodějnicí a pavouky.

Cesta kolem světa, do Prdele a za Dračicí na Jindřichohradecku může být super výlet, i netradiční součást cyklodovolené. Rozhodně je tu klidněji než ve stejnojmenných světových lokalitách.
Benátky, Londýn, Paříž, New York, Bosna, Prdel, objet svět lze i na jihu Čech

Na stezkách si všichni fotografovali kameny, krásnou přírodu včetně kvetoucích rostlin či ryby vyhřívající se na hladině rybníčků. Největší atrakcí a lákadlem se stal skalní útvar Ďáblova prdel.

Z rozhledny, na kterou vede téměř 180 schodů, se poutníkům i cyklistům naskytl široký pohled do krajiny České Kanady. Unikátní dřevěná stavba s ocelovým schodištěm je vysoká 40,7 metru a má tvar tužky. Jedná se o nejvyšší vyhlídkovou dřevěnou stavbu a druhý největší dřevěný objekt v Čechách vůbec.