Jakoby vymizely jakékoliv brzdící prostředky, kdy se narozeniny po dekádách let stávají zastávkami vteřinové ručičky na velikém ciferníku života.

Pavel Masař, dlouholetý vedoucí letového provozu aeroklubu, již mnoho let nese na svých bedrech nejen odpovědnost za bezpečnost, ale i za mnoho formalit, jež jsou s létáním spojeny. Například každoroční kontrolu zápisníků pilotů, vedení letadlových knih, vedení dokumentace letiště, sledování nových předpisů a zákonů, organizace soutěží, letového provozu a leteckých dnů.

Ale Pavel Masař je stále aktivním pilotem s mnoha kvalifikacemi, je učitelem motorového létání, inspektorem létání plachtového a ještě samozřejmě vykonává náročné civilní povolání. A mezi tím vším, na co jsme zapomněli, ale musím připomenout jeho technické schopnosti, kdy často dochází k tomu, že když motor neposlouchá, promluví Pavlův pověstný šroubovák a stroj pak zase spolehlivě létá.

Tím nechci říct, že jsou v aeroklubu, pominu-li sebe, technicky neschopní letci, právě naopak, ale i v tak silné konkurenci náčelník aeroklubu obstojí.

Dalším šedesátníkem je František Marek, vedoucí ultralehkého létání na naší základně. Tento typ létání se v Čechách neuvěřitelně rychle rozvinul a náš aeroklub není výjimkou. F. Marek, stejně jako Pavel Masař, dlouholetý člen aeroklubu pracuje i pracoval na nejrůznějších pozicích. Instruktor bezmotorového i ultralehkého létání, mechanik, ale i předseda aeroklubu.

Není divu, že klubová místnost byla přeplněna aeroklubáky i hosty všech věkových kategorií. Normální letci si většinou nakonec porozumí, protože je spojuje společná láska. Správná láska, v našem případě létání, pro nás není výdělečným podnikem, ale věcí srdce a skutečného přátelství.

Spolu s našimi létajícími kmety oslavoval narozeniny také začínající letec Michal Masař, syn Pavla Masaře. Téměř kýčovitě symbolické.
Aeroklub stále školí nové piloty, dnes již všech věkových kategorií, zimní období je tím nejvhodnějším pro ty, kdo chtějí již na jaře uchopit knipl a pokoušet se o první letecké krůčky. Na věku nezáleží. Zimní školení je již v plném běhu.

Jaroslav Cempírek