Ta obsahuje mapy, fakta a pověsti o loupežníku Johanu Georgu Graselovi, který v kraji pobýval, loupil a skrýval se a jehož jméno dalo vzniknout hanlivému označení „grázl“. A dále obsahuje kniha fotografie a informace o zajímavostech na pěti českých a třech rakouských stezkách a v jejich okolí.
Slavnostní křest knihy se uskuteční v sobotu 17. září dopoledne ve Slavonicích.

„Rozsah knihy, práce s výběrem a zpracováním materiálů nám zabrala více času, než jsme předpokládali, takže jsme nestihli knihu vydat před letošní turistickou sezonou, jak jsme původně plánovali“ vysvětluje asistentka projektu Jiřina Marková.

„Vzhledem k tomu, že letos mělo úspěšnou premiéru Návštěvnické centrum Graselových stezek, se nebojíme, že by v příštím roce o průvodce po stezkách nebyl zájem. Máme tím také dobrý a hlavně včasný start do další sezony“ dodala s úsměvem Marková. V nabídce prodeje budou, kromě nové knihy, mapové letáky a suvenýry Graselových stezek, další knihy o městě a regionu, potraviny z produkce Fair Trade.

O další nabídku se postarají hosté z občanského sdružení Konopa, kteří připravili sortiment z technického konopí, například potraviny, kosmetiku a spotřební zboží