Přesto se v letošním roce černé prognózy nevyplnily a příslušníci všech složek se shodli na tom, že oslavy příchodu Nového roku se tentokrát obešly bez větších incidentů.

To potvrdil i vrchní strážník jindřichohradecké městské policie Luboš Müller. „Jak denní, tak i noční služby patřily k těm spíše klidným. Řešili jsme prakticky jen jediné oznámení na rušení nočního klidu, které jsme přijali krátce před 23. hodinou. Strážníci proto vyrazili na místo a domluvili poněkud hlučnější skupince mladých lidí, aby svou párty zkorigovali tak, aby nerušili sousedy," popsal letošního Silvestra Luboš Müller. Dodal však, že i letos se vše, bohužel, neobešlo bez jednoho typického jevu. „Jako pokaždé jsme se museli zabývat několika zaběhnutými pejsky, které přespříliš vyděsily rachejtle a ohňostroje," konstatoval vrchní strážník.
Jak informovala operátorka třeboňské městské policie Iveta Khándlová, panovala obdobná situace i v lázeňském městě. „Nic závažného či výjimečného se nestalo, až na nějaké ty petardy a podobné záležitosti, které doprovázejí Silvestra pokaždé. Navíc ale došlo k poničení několika odpadkových košů v ulicích, kde nemáme kamerový systém," komentovala operátorky třeboňských strážníků poslední noc v roce.
Také zdravotníci neměli podle tiskové mluvčí jihočeských nemocnic Ivany Kerlesové v noci na včerejšek takový shon, na jaký jsou jiné roky běžně zvyklí, i když ani tentokrát se to v Jindřichově Hradci neobešlo bez typického silvestrovského úrazu.
„Silvestrovská noc v jižních Čechách patřila, co se týče úrazů, k těm klidnějším. V Nemocnici Jindřichův Hradec ošetřili čtyři pacienty, pouze jednoho s poraněnou rukou od petardy pak poslali na operační sál," vypočítala Ivana Kerlesová.
Nejpernější službu tak měli letos hasiči. Již v dopoledních hodinách totiž začal v Ponědraži hořet rodinný dům.Na místě zasahovali profesionální hasiči z Třeboně a šest jednotek dobrovolných hasičů. Zároveň s hašením požárníci ochraňovali druhý rodinný dům, který stojí v těsné blízkosti. „Povedlo se nám ho nakonec uchránit, ale první dům v hodnotě tří milionů korun shořel v plném rozsahu," uvedla tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Podle ní nebyl při požáru nikdo zraněn a příčina vzniku požáru je v šetření.