„Máme tu pracovníka, který měří napadaný sníh, takže letos ho u nás napadlo už kolem metru. Jsme sice na sníh zvyklí, ale letos nebere konce. Musíme ho z města odvážet,“ uvedl starosta Nové Bystřice Vladimír Bláha. S úklidem sněhu z chodníků jim pomáhají zaměstnanci v rámci veřejně prospěšných prací a veřejné služby, ale i místní obyvatelé, kteří byli zvyklí sníh uklízet i v minulých letech.

Když nepadá sníh celý den, tak to stíhají, ale v posledních dvou dnech hodně připadlo. S cestami jim pomáhají i místní podnikatelé se svou technikou. Náklady, které byly dosud vynaloženy na zimní údržbu odhaduje Vladimír Bláha na 300 tisíc korun, a to zima ještě zdaleka nekončí.

V Suchdole nad Lužnicí napadlo sice sněhu o něco méně, ale vzhledem k tomu, že je město včetně místních částí poměrně rozsáhlé, mají lidé co dělat, aby sníh uklidili, i tam. „Naši pracovníci odklízení sněhu dobře zvládají. Ještěže jsme nakoupili novou techniku. Bez ní bychom to nezvládli. Nový traktůrek na chodníky je vynikající pomocník,“ uvedl starosta Suchdola nad Lužnicí Jan Kronika. Chodníků totiž mají ve městě na kilometry.