Hlavní jarní úklidový den letos připadl na uplynulou sobotu. Celorepubliková akce Ukliďme Česko však pokračuje celé jaro. Ještě je naplánováno 600 úklidů a další přibývají.

O víkendu sesbírali dobrovolníci: 1 120 tun odpadu, na 2 273 místech v republice. Zapojilo se 65 tisíc dobrovolníků. Jedná se o dosud nejvyšší počet úklidů během jednoho víkendu.

Desetičlenný divadelní tým sesbíral z 200 metrů dlouhého úseku u benziny ve Stráži nad Nežárkou neuvěřitelných 19 pytlů odpadu.
OBRAZEM: Divadelníci uklidili Stráž

Problém s odpady letos nedal spát ani divadelním ochotníkům ze Stráže nad Nežárkou. „Právě zkoušíme představení, které se jmenuje Zácpa a odehrává s v příkopu u dálnice,“ sdělil režisér Jan Hanzal. Proto strážští herci a herečky uklidili 200 metrů dlouhý prostor kolem strouhy u benzínové pumpy.

„Náš desetičlenný divadelní tým sesbíral neuvěřitelných 19 pytlů odpadu,“ líčil režisér ze Stráže. Podle jeho slov naplnili 10 pytlů plastu, dále pět pytlů směsného odpadu a po dvou skla a plechovek.

Dobrovolníci z Plavska letos sesbírali 110 kilogramů odpadu. U společného opékání buřtů se sešlo 6 dospělých a 20 dětí, kteří v sobotu uklidili svůj kousek Plavska.
OBRAZEM: Uklidili svůj kousek Plavska

Dobrovolníci z Plavska, kteří se letos zapojili do celorepublikové akce podruhé, ulevili přírodě o 110 kilogramů odpadků. „Z toho bylo 30 kilo vytříděných plastů,“ vypočetl jeden z dobrovolníků Josef Pivec. Po úklidové akci se u opékání buřtů sešlo šest dospělých a 20 dětí, kteří společně uklidili svůj kousek Plavska.

Také v obci Písečné nastřádala dvacítka dobrovolníků z řad místních obyvatel 30 pytlů nepořádku. „Uklidili jsme stráň pod hřbitovem v Nových Sadech. Další parta vyčistila potok, splav u řeky Dyje, odpočívadlo pro cyklisty, dětské hřiště a jeho okolí,“ nahlásila organizátorka akce Lenka Sigmundová.

Láska k čisté přírodě tak o víkendu spojila zubaře, učitele, hasiče, herce, důchodce, děti i manažery.

Do uklízecí akce se zapojili i v Písečném.
OBRAZEM: Česko uklízeli také v obci Písečné