Jindřichohradecký úřad práce v současnosti eviduje 3176 nezaměstnaných, v okrese tedy oproti prosinci ubylo téměř 400 žadatelů o práci, což znamená pokles ze sedmi procent na 6,3 procenta.

Svou zásluhu na tom mají i blížící se jarní práce, velký zájem je o zemědělské profese či zahradníky, na sezonu se chystají také stavební firmy. Pracovníky nabírají některé firmy zabývající se těmito obory již nyní, více volných míst lze ale očekávat v březnu a v dubnu.

To potvrdila potvrdila i Jana Černochová ze společnosti Jindřichohradecké montáže: „Přes zimu máme minimum práce, chlapi jsou buď na dílně, nebo si vybírají volno. Činnost venku nám počasí dovolí jen zřídka. Od prvního března budeme ale nějakého toho kvalifikovaného montéra potřebovat. Místo jsme pro jistotu nabídli pracovnímu úřadu už teď.“

Zaměstnavatelé ale nehledají jen dělnické profese, poptávka je tradičně velká i po obchodních zástupcích, realitních makléřích a administrativních pracovnících.

I přesto, že se situace na trhu práce od prosince znatelně zlepšila, nabídka pracovních příležitostí nemůže ani v nejmenším uspokojit všechny žadatele o zaměstnání.

Úřad nyní registruje 179 volných pozic, což je sice o 9 více než minulý měsíc, ve skutečnosti to však znamená, že na jedno místo čeká téměř 18 zájemců.