Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Listopad 2009: Město darovalo nemocnici kraji

Jindřichohradecko – V miniseriálu si připomínáme události v regionu tak, jak je zaznamenali redaktoři Jindřichohradeckého deníku. Dnes rekapitulujeme listopad 2009.

13.1.2010
SDÍLEJ:

Pohled na zrekonstruované mosty v Lásenici.Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Opravený bazén

Původní stavba plaveckého bazénu v Jindřichově Hradci z roku 1991 díky nové přístavbě relaxačního centra zvýšila svou plochu z 1250 na 2160 metrů čtverečních. Kromě vířivek a dalších atrakcí do budovy přibyl výtah, takže se stala bezbariérovou. Milovníci sauny mají možnost vybrat si hned ze tří typů, v nabídce je finská, bylinná a infrasauna, novinkou je také prostor pro koupání kojenců.

Celková rekonstrukce bazénu stála 174 milionů korun, přičemž 60 milionů činily dotace z Regionálního operačního programu.

Tragická jízda

Jeden zmařený mladý lidský život a čtyři zranění, z toho jedno těžké. To je výsledek listopadové dopravní nehody, která se stala jeden kilometr za Lásenicí směrem na Třeboň.

Devatenáctiletý řidič nezvládl kvůli nepřiměřené rychlosti zatáčku a auto po smyku nakonec narazilo pravým bokem do stromu.
Náraz byl osudný teprve šestnáctiletému spolujezdci na zadním sedadle vpravo. O rok starší dívka vedle se zranila těžce.

Růst nájmů

Podle listopadových průzkumů Deníku ohledně navyšování nájemného do roku 2010 bylo zřejmě město Jindřichův Hradec raritou mezi takzvanými okresními městy. Proč? Výše nájemného totiž zůstává stejná.
„Vím, že jsme bílými vránami mezi dalšími městy. Někdo nás sice za to napadá, ale řekli jsme si, že k navýšení dojde možná v dalších letech,“ řekl v listopadu starosta Jindřichova Hradce Karel Matoušek.

Naopak razantní navýšení nájmů čeká letos obyvatele v Třeboni, Stráži nad Nežárkou a Nové Včelnici. Mezi důvody, které zástupci měst uvádějí, je i to, že nájemné bylo poměrně nízké.

Zákaz alkoholu

Zastupitelé v Dačicích schválili novou vyhlášku zakazující pití alkoholu na veřejných prostranstvích od letošního roku, a to v lokalitách Palackého náměstí, Havlíčkovo náměstí, hřiště nad Starým hřbitovem, hřiště na Sídlišti Červený vrch, odpočinková zóna Nivy a letní scéna v Kaštanech a v ulici Za Lávkami.

Nemocnice jako dar

Zastupitelé Dačic v listopadu schválili darování nemocnice Jihočeskému kraji. Pro bezúplatný převod se rozhodli po dlouhé sérii jednání, kdy vyloučili jak kupní, tak nájemní smlouvu. „Jedná se o celý areál nemovitostí, vyjma garáží v bytových domech, v hodnotě necelých 200 milionů korun,“ upřesnil místostarosta Pavel Habr.

Jihočeský kraj se zavázal, že do nemocnice vrátí lůžková oddělení a zajistí tak zdravotní péči pro občany z Dačicka. Pokud by se tak nestalo, vrátí podle darovací smlouvy kraj nemocnici městu. Lidem se však dar příliš nelíbil.

20 let Sametu

V rámci připomenutí 20 let od Sametové revoluce se čtenáři Jindřichohradeckého deníku mohli seznámit s vývojem v dnes již zavřených, kdysi slavných továrnách.

Konec Jitky

Například bývalý personální ředitel a. s. Jitka Jaroslav Smrčka na dotaz, co způsobilo konec bavlnářského komplexu, odpověděl: „Určit počátek není vůbec jednoduché, vždy se jedná o celý komplex faktorů. Proces globalizace, přistoupení Číny k WTO, potenciál Indie, Pákistánu a Turecka, nechuť a možná i nemožnost intervenovat ze strany EU a národních vlád proti vstupu podhodnoceného textilu na unijní trh, velikost a výrobní kapacity Jitky, to jsou podle mého názoru hlavní strategické faktory, jež rozhodujícím způsobem ovlivnily další vývoj akciové společnosti. Podstatné je, že za dané situace na trhu nebyla Jitka schopna dlouhodobě cenově konkurovat levnému zboží z východu. Zákazník chtěl kvalitu, ale nechtěl ji zaplatit.“


Autor: Lenka Novotná

13.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení