I v letošním roce se základní škola v Lodhéřově zapojila do dobrovolnického projektu nazvaného 72 hodin. Lodhéřovští se zapojili již popáté, přičemž celorepublikově se koná 6. ročník. Jak vysvětlil ředitel školy Karel Král, jedná se o tři dny plné aktivit po celé České republice.

"Kdykoliv během těchto 72 hodin a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či jejich okolí," objasnil a dodal, že výsledkem pak je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Organizátorem „72 hodin" je Česká rada dětí a mládeže. V letošním roce se přihlásilo opět mnoho dobrovolníků v projektech v kategoriích Lidé, Příroda a Okolí.

"Letošní heslo našeho projektu znělo „Za krásnější okolí“. A proč právě toto heslo? Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme," vysvětlil ředitel. Lodhéřovským se tak podařilo uklidit odpadky v okolí školy i na školním hřišti, shrabat spadané listí a ostříhat živý habrový plot. "Odměnou pro zúčastněné byly náramky s logem projektu, tetovací obtisky a pocit z dobře vykonané práce," vyzdvihl Karel Král a pochválil tak všechny, kteří se do projektu zapojili: Tomáš Salaba, Václav Pavlík, Šarlota Chodcová, Martina Kejstová, Zoe Schwarzbrunnová, Adam Kotyza, Vít Pánek, Ondřej Šafrata, Aneta Háková, Monika Melenová, Adéla Husáková, Jakub Mertl, Barbora Husáková, Jakub Zelinger, David Zelinger a Vladimír Tůma.