Hlavní změnou v celé lokalitě Na Rybníčku bylo zrušení asfaltové plochy podél Táboritské ulice před odbočkou do ulice Svobody. Neodpovídala totiž bezpečnostním předpisům a řidiči tu parkovali neuspořádaně. Původní parkoviště proto nahradily květiny a stání pro auta se nově přesunula pod hřbitovní zeď. "Nově je tam asi 45 parkovacích stání, což je více než bylo na původní ploše u silnice. V parku jsou pak vysázené nové stromy, trávníky a také květinové záhony podél silnice. Ke kašně vedou mlatové cesty a k tomu jsou dlážděné hlavní chodníky," popsal proměnu starosta Třeboně Jan Váňa a dodal, že v prostoru přibyly nové herní prvky, například houpačky.

Děti se navíc v horkých letních dnech budou moci osvěžit v nové kašně, která má tvar pětiúhelníku. Dominanta lokality bude zároveň osvětlená.

"Jsme lázeňské město a dbáme na to, aby všude byla nějaká voda. Proto jsme nechali naprojektovat kašnu z leštěné žuly s vodotryskem a dalšími pěti tryskami, aby děti mohly uvnitř skotačit ve vodě. Rodiče si budou moci sednout na lavičku a dohlížet na ně," řekl starosta Třeboně a dodal, že kašna bude nastavena na různou intenzitu tryskání. V deset hodin večer město vodní atrakci vypne, aby nedocházelo k rušení nočního klidu.

Revitalizace prostoru Na Rybníčku vyšla městskou kasu na 23 milionů korun a byla další z řady proměn veřejného prostranství. Město předtím upravilo také lokality Lipovka nedaleko náměstí, prostranství sídlišti Hliník a také prostor mezi dvěma domy s pečovatelskou službou.