Dlouholetý starosta Lomnice Karel Zvánovec letos již nekandidoval a na radnici došlo k velkým změnám. Nejvíce hlasů ve volbách, necelých 43 procent, získal Lomnický klub nezávislých kandidátů v čele s Petrem Krejníkem.

Přesto vítěz voleb se šesti mandáty skončil v opozici.

Vládnoucí koalici totiž vytvořily Spolek pro zdravou Lomnici s pěti mandáty a sdružení Společně pro Lomnici se třemi mandáty, jež mají v zastupitelstvu nejtěsnější většinu. Starostou byl zvolen Petr Baštýř ze Spolku pro zdravou Lomnici, který obsadil i další dvě křesla v radě Romanem Bílkem a Lenkou Bäumlovou. Post místostarosty dostal Vladimír Augsten a pozici radního obsadil Martin Chrt, oba ze Společně pro Lomnici.

Nový starosta Petr Baštýř není nováček, byl zastupitelem i radním. Podle jeho vyjádření došlo s vítězem voleb k neúspěšnému povolebnímu vyjednávání.

„Naše programy byly tak odlišné, že koalice nebyla možná. Konkrétně se rozcházíme v údržbě města. Služby města jsou teď vedené jako organizační složka, která nemůže tvořit zisk. Proto je chceme převést na jinou právní formu,“ uvedl Petr Baštýř.