Úterý 23. 3.

15.32 hodin - „Sledujeme stav podle Rodvínova a tam, již řeka kulminovala, takže to přijde i k nám. Rovněž podle zprávy z Povodí Vltavy by se již situace měla zlepšovat, byť ji ještě komlikují výlovy rybníků. Počasí má být dobré, takže si letos asi můžeme oddychnout,“ řekl lásenický starosta Rudolf Hronza s tím, že při pozvolném tání se dá voda zvládnout.

15.18 hodin - „Zatím to vypadá dobře, voda je sice rozlitá v nivních loukách, takže nějaký čas ještě potrvá, než opadne, ale krom několika zasažených zahrad, by to letos mohlo projít bez velkých katastrof,“ uvedl po druhém jednání protipovodňové komise dačický starosta Rudolf Hájek.

14.12 hodin - Na polích a loukách vetšinou již sníh odtál a teď podle vedoucícho oddělení obrany a krizového řízení Městského úřadu v Jindřichově Hradci Jiřího Hrušky přichází na řadu bílá pokrývka z lesů v nadmořských výškách 550 až 600 metrů: „Takže voda bude opadávat pomalu.“

10.37 hodin - Podle informací ředitele městské společnosti Mihos v Jindřichově Hradci Ondřeje Prokopce Nežárka zatím ve městě nijak neškodí. V pondělí večer se voda dostala částečně na cyklostezku v parku. "Sledujeme také situaci v Dolním Skrýchově, kde se v pondělí večer dostala hladina Nežárky těsně pod hodnotu, kdy sundaváme lávku. Teď hladina klesla, takže zatím ji dávat pryč nebudeme," informoval Prokopec.

8.48 hodin - V Dačicích skončilo zasedání protopovodňové komise. Jak sdělil starosta Dačici Rudolf Hájek, v Dyji celou noc voda stoupala, ale tím, že mrzlo, tak se to přibrzdilo. "V lesích je ale pořád hodně vody, jde k nám od Javořice a Mrákotína. A nejvíc vody přichází z Vápovky. Sice přehrada v Nové Říši velké množství vody zadržuje, ale z rybníků od Červeného Hrádku jí přitéká hodně," informoval starosta. V současné době jsou již přirozené rozlivové louky mezi Dačicemi a Velkým Pěčínem a směrem k Toužínu zaplavené.

"Zatím žádná opatření neděláme. Do rána bylo zcela vyklizené parkoviště u Dyje, které musí být prázdné již při 2. povodňovém stupni," doplnil starosta.

8.30 hodin - V Písečném nad Dyjí podle informací starosty Vladimára Macků zatím ještě nejsou zatopené louky a ani žádné objekty. "Přes noc hladina poklesla asi o pět centimetrů, ale zase začne stoupat, jakmile se oteplí. Takže upozorňujeme občany, kterých se nebezpečí týká, že je třetí stupeň," uvedl starosta. V samotném Písečném bývá při velké vodě ohroženo zhruba dvanáct objektů a v místní části Modletice se jedná o čtyři.