Sníh dovolil v České Kanadě a pod Javořicí také proříznout bílou stopu.

Podle slov starosty obce Vítězslava Němce se v sobotu ve 13 hodin se rozjede lyžařský vlek a dneska by měly být proříznuté tři okruhy běžeckých tras.

Lyžařský vlek, který provozuje obec Studená, bude lyžařům k dispozici ve středu a pátek od 15 do 18 hodin a o víkendech od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Kvůli silnému větru a sněhovým jazyků se do prořezávání běžeckých stop na Novobystřicku obce zatím moc nehrnuly. Doposud byl špatný podklad, vítr sníh sfoukávat a hrozilo nebezpečí, že by prořezané stopy okamžitě zase zasypal.

Dobrou zprávou ale je, že Sdružení pohraničních měst a obcí na svém jednání odsouhlasilo pro letošní rok částku 400 tisíc korun a údržbu bílé stopy.

Skončila totiž podpora z elektrárny Temelín s názvem Oranžová stopa.

„Na Novobystřicku se chceme soustředit na dva úseky, které budeme kvalitně udržovat, než mít rozdělané všechno a nezvládat to,“ uvedl starosta Nové Bystřice Vladimír Bláha.

Podle posledních informací se v České Kanadě sněhové podmínky zlepšily, konečně se vytvořil podklad a bežecké trasy by měly být na víkend prořezané.

Ideální podmínky pro lyžování jsou také na sjezdovce v Horní Radouni. Vlek je v provozu dnes od 16.30 do 20.30 hodin, v sobotu od 9 do 20.30 s půlhodinovou pauzou po 16. hodině.

Rovněž v Nové Bystřici si lyžaři přijdou na své. Vlek je v provozu dne od 13 do 20 hodin, zítra se jezdí od 9 do 20.30 hodin a v neděli od 9 do 20 hodin. Pravidelná přestávka je vždy od 16 do 17 hodin.