Již dneš můžete v odpoledních hodinách opět vyrazit do lyžařského areálu Hradiště u Nové Bystřice. V pátek byla sezona zahájena, ale nepříznivé počasí překazilo správcům plány a v pondělí museli sjezdovku dočasně uzavřít. „V takovém počasí by nikdo nepřišel," zhodnotil pondělní situaci správce areálu Michal Hána. 

O víkendu se však na svahu proháněli první milovníci lyžování a snowboardingu. „Lidí zatím není moc, ale na první dny to stačí," ocenil Michal Hána. Na sjezdovku vyrazila i Martina Šádková se svým čtyřletým synem Filipem, který odvážně sjížděl uměle zasněžený kopec.
„Lyžujeme celá rodina, takže jsem využila situace a vzala nejmladšího člena na svah, aby se učil. Musím ho pochválit, jde mu to zatím velmi dobře," sdělila lyžařka.

Přátelská atmosféra vládla nejen na sjezdovce, ale také u vleku. Lenka Hánová, která jej obsluhuje, pomáhala všem, kteří si nebyli jistí. „Dneska spadly zatím asi jen tři děti, jinak je vše bez problémů, všichni jsou šikovní," směje se. „Musím říct, že jsme spokojeni. Lidé již vyrazili, je jich zatím sice méně, ale to nám nevadí. Přijeli lyžaři i ze sousedního Rakouska," dodala Lenka Hánová.

Začátečníci mohou navíc využít i lyžařskou školu, kterou areál poskytuje. „Naši instruktoři naučí jezdit ty nejmenší, ale i dospělé," vyzdvihla Lenka Hánová. Letos byla sezona zahájena o několik týdnů dříve než v loňském roce a  před víkendovým lyžováním bylo v areálu nasněženo v průměru padesát centimetrů technického sněhu.

Na sjezdovce Čihadlo v Horní Radouni stále čekají, až se počasí umoudří a začne pořádně mrznout.
„Sjezdovku už chceme zprovoznit, ale uvidíme, co přinesou příští dny," informoval správce areálu Zdeněk Michálek.

Na sjezdovce ve Studené si také ještě nezalyžujete. Zde se čeká na sníh. ,,Nemáme přístroje na umělé zasněžování," informoval správce areálu František Adamec.