Provozovatelé vleků hovoří o mírném zvýšení cen kvůli zdražení energie.

I když počasí tomu zatím moc neodpovídalo, na lyžařských vlecích se pilně pracuje.

Například na sjezdovce u Nové Bystřice se repasuje vlek. „Rovněž jsme zvětšili parkoviště a budeme mít nové ozvučení sjezdovky,“ říká provozovatel vleku Michal Hána a dodává, že vše musejí do nástupu sezony stihnout. Aby mohli sjezdovku rozjet, stačí, aby pořádně mrzlo a mohl se vyrobit umělý sníh. Již od léta na vleku a na sjezdovce také pracují členové Ski klubu Čihadlo v Horní Radouni.

Největší novinkou podle předsedy klubu Zdeňka Michálka bude rozšíření sjezdovky v nejužším místě. „Velkou investicí také bylo rozšíření systému zasněžování. Dále jsme upravovali terén a vybudovali skoky pro snowboardisty a upravili jsme stopu pod vlekem, aby tam nebyly nerovnosti,“ vypočítává Michálek.

Na obou vlecích zatím ještě nemají stále jasno o cenách pro nacházející sezonu, ale mírnému zdražení se asi kvůli rostoucím nákladům na energii nevyhnou.

„Nemůže si v době krize dovolit razantní navýšení cen,“ uklidňuje novobystřický provozovatel vleku Hána.
Stejný názor přichází z Horní Radouně, kde by maximum růstu cen mělo být do deseti procent.

V jiné situaci se možná ocitne lyžařský vlek jindřichohradeckého domu dětí a mládeže v Dolním Radíkově. „Ještě nejsme rozhodnuti, zda ho budeme letos provozovat i jako komerční. Spíše půjdeme cestou využívání pro organizované akce, protože víkendová návštěvnost pro nás byla dost prodělečná,“ říká ředitel domu dětí Vladimír Prokýšek.

Dodává, že se zatím vlek dotoval z provozu turistiky.

„Rýsuje se vytvoření klubu, ve kterém by byly i děti z okolí a vlek by pro ně sloužil jako výcvikové středisko. Rovněž chceme usilovat o grant na vybudování malého vleku, ale to je horizont až příštího roku,“ uvedl Prokýšek.