Zajímavé je například únorové datum 2. 2. 2010. Ke svatbám však tato magická data páry na Jindřichohradecku zatím nelákají.

Podle jindřichohradecké matrikářky Radky Svitákové nemají hlášeny žádné svatby na dnešek ani na další kombinace dvojek, jedniček a nul. Jedná se většinou o všední dny, to může být jeden z důvodů, proč svatby nejsou. Zájem byl v Jindřichově Hradci v loňské září, kdy se dva páry braly 9. 9. 2009, i když byl všední den. Tehdy oslovení novomanželé se prý brali hlavně z důvodu, aby se datum dobře pamatovalo, ale také proto, že se jim pro svatbu moc líbilo.

Ani jednu svatbu nemají dnes také v Třeboni. „Žádné svatby nemáme hlášené na 2. 2. 2010 ani na 10. 10. 2010, informovala matrikářka Miroslava Sadilová z městského úřadu v Třeboni

Zájem není

Podobnou situaci mají také v Dačicích, podle tamní matrikářky Evy Chňoupkové zájem o svatby v tato data také není.

Zamilované dvojice zatím neláká ani zimní zasněžená romantika Červené Lhoty. V lednu tam svatby nemají. V říjnu už je situace poněkud lepší. Matrika v Kardašově Řečici, pod kterou zámek Červená Lhota spadá, má totiž na 10. 10. 2010 hlášené hned dvě svatby.

Numerologie

Co může říkat například číselná mřížka dnešního data? Podle numeroložky, jejíž identitu se zavázal Jindřichohradecký deník chránit, je to dobrý den pro jakýkoliv začátek. „Součet čísel je šest, což je číslo pro krásno, rodinu nebo vztah. Je jen jedno, žádné jiné číslo ho nekomplikuje. Dítě narozené v tento den bude mít krásné dětství, ale postupem času bude řešit komunikaci s okolím a lidské vztahy. To platí i pro důležitá rozhodnutí – svatbu či změnu povolání. Prostě krásný začátek, ale časem už horší průběh,“ řekla numeroložka.