Jindřichohradecké školy tentokrát zvolily následující témata: Obchodní akademie T. G. Masaryka vyrazila za westernové kovboje, jejich králem a královnou byli Erik Šimoňák a Tereza Přibylová, Gymnázium Vítězslava Nováka šlo za Egypťany v čele s Josefem Valdou a Pavlou Píchovou, Střední zdravotnická škola letos vybrala téma Češi s králem Petrem Ďurišem a královnou Annou Petrovou a studenti Střední odborné školy a středního odborného učiliště do průvodu šli za plážovou párty pod vedením Tadeáše Barteka a Vaness Vojtové.

Po průvodu městem dorazili účastníci na třetí nádvoří hradu a zámku, kde králové jednotlivých škol přednesli své projevy. O tom, který ze školních králů se stane králem celého letošního majálesu, rozhodovala pětičlenná porota ve složení starosta města Michal Kozár, Josef Nejedlý, Hana Nosková, Kateřina Hadravová a Pavla Pivoňka Vaňková. Hodnotili například projevy králů, kostýmy králů a královen, pokřiky, transparenty nebo interakci krále s přihlížejícím davem a téma převleků.

Největší dojem na porotu tentokrát udělali studenti jindřichohradeckého gymnázia a jejich král Josef Valda. Královna majálesu se pak bude volit ve večerních hodinách při pokračování majálesu v KC Jitka.