Poté, co zrušila svou účast Střední odborná škola, odřekla ji i obchodní akademie. „Naše škola tedy již podruhé zachránila obnovenou porevoluční tradici, protože sami jsme Majáles dělali i v roce 2006 a snažíme se, aby tato sympatická tradice neskončila,“ říká středoškolská profesorka Anna Kohoutová.

Studenti gymnázia byli rozděleni do tří království – Ekologie, Financí a Médií. „Všechna tři témata se velmi úzce dotýkají dlouhodobého projektu Vzdělávání pro konkurenceschopnost – konkurenceschopnost pro Třeboňsko,“ vysvětlil středoškolský profesor Petr Werner, organizátor Majálesu.

„Studenti třetího ročníku připravili kvíz pro zástupce všech království. Každý král se svou královnou v doprovodu dvou rádců musel odpovídat na úsměvné otázky,“řekl Petr Werner. Všemu bude přihlížela porota, ve které zasedl místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz, ředitelka Informačního a kulturního střediska v Třeboni Eva Potužáková a starostka Rapšachu a předsedkyně školské rady Lenka Cvrčková. Porota nakonec přihlédla kromě výsledků kvízu i k celkovému představení jednotlivých království a rozhodne o vítězném králi a královně.

„Všechna království měla připravené krásné projevy a porota měla skutečně nelehký úkol, protože jejich výkony byly velice vyrovnané a studenti měli krásné kostýmy,“ uvedl profesor Petr Werner a dodal, že těsně vyhrálo království Médií, které reprezentovali studenti víceletého gymnázia.
Počasí naštěstí studentům přálo, a tak se celý ceremoniál konal dle plánu na třeboňském Tyršově stadionu.

Majáles v Jindřichově Hradci

V Jindřichově Hradci propukne studentské veselív pátek 6. května, kdy se o titul král a královna Majálesu utkají všechny jindřichohradecké střední školy. Organizátory celé akce se, jako již tradičně, stali studenti jindřichohradeckého Gymnázia Vítězslava Nováka v čele se Štěpánem Pillerem. „Studenti všech hradeckých středních škol se shromáždí před budovou gymnázia, odkud celý průvod vyjde ve 13 hodin a půjde Klášterskou a Jarošovskou ulicí kolem obchodní akademie do Pravdovy ulice k České spořitelně a zpět Klášterskou na Náměstí T. G. Masaryka, kde se vydá Panskou ulicí směrem k Náměstí Míru. Odtud projde ulicí Dobrovského k zámku, kde se seřadí celý průvod na třetím nádvoří. Na arkádách bude čekat porota, ve které zasedne i starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka,“ říká Štěpán Piller. Každá škola bude zastoupena svým králem, který pronese tématický proslov a porota po důkladném zvážení rozhodne o vítězi letošního Majálesu. Studenti se večer sejdou na slavnostním plese, který se, jako již tradičně, koná v KC Jitka na Otíně od 20 hodin. Tam bude na programu volba královny plesu. Celý večer budou doprovázet jindřichohradecké rockové kapely 4EVER a Corner Of The Mind.

Markéta Musilová