Jak mnozí provozovatelé a cvičitelé naznačují, dnes je asi nejpopulárnější Zumba, což je forma určitého tanečního pohybu.
„Tělocvična je vždycky plná. Je to zábavné, dá se to udýchat, i když je člověk propocený. Chodím si vyčistit hlavu,“ říká jindřichohradecká trenérka aerobiku Lenka Průchová.

Pokračuje v tom smyslu, že podobný zájem před léty zažila, když začínala cvičit kalanetiku. To se rovněž houfně plnily tělocvičny.
Pravidelně na začátku ledna je podle jejích slov i zájem o posilování a aerobik, které jsou po svátcích k nabytí formy rovněž důležité.

Důvod ke spokojenosti s návštěvností má nyní například majitelka Fitka Eden v Jindřichově Hradci Jarmila Šelongová. „Dnes je nejpopulárnější Zumba, tu máme už od minulého roku, ale rovněž je velký zájem o mini trampolíny. Chlapi, ale i ženské taky, hodně využívají spinning (trenažér jízdy na kole – pozn. autora), aby měli kondici na jaře, až budou moct vyjet na kole ven,“ říká majitelka fitka. Větší výkyv v návštěvnosti směrem nahoru zaznamenávají například i ve Sport centru Meldy v Jindřichově Hradci, kde se věnují fitboxu, tedy formě boxování do rytmu hudby, a alpiningu, což je chůze po nekonečném páse s různými cvičebními prvky. „Obecně se období po svátcích projevuje větším zájmem, ale u nás máme hodně stálých zákazníků. A ty, které to baví, chodí pravidelně pořád. Další výkyv bývá před létem, kdy nadchází čas takzvaného hubnutí do plavek. To je tak od dubna,“ sdělil majitel centra Martin Meloun.

O plné posilovně mluví také majitel Fitness Reprezentant v Třeboni Pavel Šniager. „Chodí hodně lidí, mladí, starší, prostě kdokoli,“ uvedl. Zájem je jak o rekondiční cvičení, rekondiční stoly, tak i o vibrační plošinu a mnoho dalších aktivit. Novinkou je podle Šniagera také solárium.