Hned u vstupu upoutá pozornost příchozích veselé stádo holandských zakrslých koz i s kůzlaty. Dále pak mládě lamy krotké, oslíci nebo malý poník. Ve dvoře u občerstvení uvidíte mláďata drápkatých opiček. Eliška Dušková ze Zoo Na Hrádečku ale upozorňuje, že návštěvník musí mít pozorné oko, jelikož se malé opičky ukrývají na zádech zavrtány v srsti rodičů a sourozenců. „Velkou radost máme z malé hyeny skvrnité. Pro pozorování tohoto mláděte doporučujeme zoo navštívit v pozdních odpoledních hodinách. V tuto dobu s ním samice vychází do výběhu,“ přibližuje, kdy je možné zvíře spatřit.

Vloni byla v zoo opravena kaskáda jezírek, které jsou zakončené velkým jezerem. V něm si mohou návštěvníci prohlédnout barevné kapry koi a velké množství vodních rostlin včetně leknínů. „V menších přilehlých jezírkách jsou vodní želvy. U jezírek je připraveno i posezení, které je blízko občerstvení,“ popisuje Eliška Dušková.

Zoologická zahrada je pro veřejnost otevřena denně včetně svátků od 9 do 18 hodin. Parkoviště u zoo jsou bezplatná. Na procházku po zoo si s sebou mohou návštěvníci přivést i svého psa. Pro vstup do zoo nejsou nutné online rezervace. Vstupenky zakoupíte na místě.

Zoo chystá v létě akci Pohádková zoo. Ta se uskuteční 24. července. Návštěvníci se mohou těšit například na pohádku o Smolíčkovi a o Sněhurce.

Soukromá zoologická zahrada s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. Pojmenování bylo odvozeno od historického názvu kopce, na kterém se zoopark nachází. Myšlenka vybudování zooparku se zrodila v roce 2010, ale již v roce 2007 se zde nacházelo mnoho druhů zvířat hlavně terarijních a rok od roku se druhová rozmanitost začala rozšiřovat. Nyní zde naleznete 8 druhů drápkatých opic, lemury, hyeny, lvy, pumy, kolekci 11 druhů "šípových žab", kotuly, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další…