Někteří to v zájmu bezpečnosti chodců a zejména dětí, které si tu hrají, schvalují, jiní mluví o záchraně a další 
o postupné obnově stromů.

Například Zdeňka Englická z Hradce v diskusi na facebookové stránce Jindřichohradeckého deníku říká, že vše jednou zestárne a lepší je skácet, než aby strom či větev na někoho spadly a zranily ho. „Sice to k Hradci patří, ale stále se bude říkat Pod kaštany a každý bude vědět, kde to je," zmínila, ale také připustila, že je jí starých stromů líto.

Dle projektu se zde 
v první etapě za devatenáct pokácených stromů vysadí osmnáct kaštanů. Hana Grausamová přidává, že parkem běhají děti ze školy i školky. „Stromy jsou staré a kdyby padla větev, bylo by zle," dodala.

Někteří lidé se také ptají, proč nejde staré stromy za nové nahrazovat postupně. Jako například Jiří Hrubý: „Proč neporazí pět stromů 
a hned nenasadí dalších pět a tak to třeba po pěti letech opakovat." Podobných návrhů je víc.

Na to dává odpověď vedoucí jindřichohradeckého odboru životního prostředí František Chmelík: „V zásadě platí, že pod stromy další stromy sázet nejdou, protože tam prostě neporostou. A alej, což je původní podoba parku, která by měla být zachovaná, tak musí mít stejně vzrostlé stromy."

Podle Františka Chmelíka nejde, aby vedle sebe byly malé a velké stromy. Vysvětluje tak, proč není možné v rámci revitalizace Husových sadů vyměňovat mladé stromy za staré postupně. „Nehledě na to, že ten malý strom by stejně nikdy nevyrostl. Takto prostě příroda zařídila, že pod stromy další stromy nerostou. Nedá se hospodařit ani v lese," říká.

Navíc park byl podle jeho slov zakládán jako stejnověký porost, proto jsou zde teď všechny stromy stejně staré. „Je tu i pár nově vysazených, kde je vidět, že pod korunami stromů nic kloudného nevyrostlo. I když někde na kraji se to podařilo, ale tam je znát, že mají ty stromy více světla. Jako třeba lípy naproti škole," vysvětluje František Chmelík.

Lípy v přední části Husových sadů za bazénkem se v hledáčku dřevorubců neocitly. „Jsou zatím v dobrém stavu a navíc nejsou součástí původní aleje, která prochází středem parku," zmínil František Chmelík.

Poukázal také na napůl uschlý kaštan v rohu u Kostelní ulice. „Tady je přesně vidět, jak se vše vyvíjí. Před šesti lety byl při odborném posouzení označen jako zdravý, ale nyní je vše jinak," dodal.

V této části parku ještě zůstane strom u veřejných záchodků. Budoucí úprava ale nepočítá ani s bazénem, který nahradí plocha s fontánami.