„Z důvodu velmi špatného technického stavu mostu bylo potřeba snížit rychlost a omezit váhu projíždějících vozidel. Specializovaná firma zde proto instalovala dopravní značení, včetně zúžení mostu na šířku 2,2 metry,“ řekla starostka obce Dolní Žďár, pod kterou Horní Lhota spadá, Eva Kovářová.

Jak dlouho bude havarijní stav mostu a s tím i spojené omezení trvat, nelze podle starostky odhadnout.

„Rekonstrukce mostu je v přípravě. V současné době projektová kancelář připravuje potřebnou dokumentaci k rekonstrukci mostu a na podzim bychom rádi požádali o dotace z dostupných grantů,“ uvedla dále starostka, ale zároveň si posteskla, že předpokládané investice bohužel vysoko převyšují možnosti obce.

„Výše dotace je totiž závislá na velikosti obce a my patříme mezi ty menší,“ řekla Kovářová a uvedla, že o problému hovořila i na setkání starostů s hejtmanem Jihočeského kraje. „

Na krajské peníze na opravu mostu, který není kraje asi nedosáhneme. Hejtman mě odkázal, ať zkusíme získat dotaci třeba při porcování medvěda,“ uzavřela starostka.

Miroslav Cihelka

Další podrobnosti o problému, který musí řešit i jiné menší obce, najdete ve čtvrtečním vydání Jindřichohradeckého deníku.