O pomoc pro bezradnou ženu požádal v pondělí 4. prosince 2023 na lince 156 jeden z občanů. Všiml si, že na balkoně jednoho z panelových domů je žena, která se nemůže dostat zpět do bytu. „Jednatřicetiletá žena z balkonu strážníkům sdělila, že doma má dvě malé děti. Starší z nich, tříletá dcera, maminku  venku zavřela, když žena vyšla na balkon. Jenže holčička již nedokázala dveře klikou opět otevřít," vysvětluje Robert Petrů, jak se stalo, že žena musela vydržet ve velkém mrazu nedobrovolný pobyt za okny bytu.

Rychle jí pomoci zpět bylo třeba i proto, že v bytě zůstaly dvě malé děti bez dozoru. Nebylo to ale jednoduché. „Vstupní dveře byly uzamčené a klíče visely na věšáku tak vysoko, aby na ně děti nemohly dosáhnout. Nezbylo nic jiného, než aby strážníci přivolali na pomoc hasiče. Tým záchranářů se po žebříku dostal k ženě na balkon a následně otevřel balkonové dveře do bytu bez poškození. Nedobrovolně uvězněná žena zkontrolovala děti i byt. Vše bylo v pořádku, a tak hasiči i strážníci místo mohli opustit s dobrým pocitem, že vše dobře dopadlo. Celá akce trvala dvacet minut," uzavírá Robert Petrů.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Uvězněný na WC, neposedný kolostav, černá skládka a soused autista

V úzkých se ocitl v Třeboni také tělesně postižený muž. I ten se dovolal u strážníků účinné pomoci. V neděli 10. prosince po páté ráno doma upadl, nedokázal se sám zvednout a pomoci mu nemohla ani handicapovaná manželka. A tak opět přišli na řadu strážníci. „Nalezli v chodbě bytu ležícího muže. Po ujištění, že není zraněn, nic ho nebolí a při pádu si nijak neublížil, muže postavili a usadili do křesla. Na opětovný dotaz, zda není nějak zraněný, muž s úsměvem hlídce sdělil, že padat umí, ale bohužel se následně nemůže postavit na nohy. Strážníkům poděkoval za rychlou pomoc," vypráví Robert Petrů.