„Lidé mají o park zájem a hojně jej začali navštěvovat. V parku vznikl také nový trávník, který už je krásně zelený,“ sdělila předsedkyně Pracovní skupiny Mařížský park a vedoucí projektu Evropský park Bavorsko - Čechy Martina Havlíčková.

Pracovní skupina realizuje revitalizaci parku a usiluje také o jeho zařazení mezi zákonem chráněné památky. Úsilí o zařazení mezi chráněné památky však nepodporuje vedení města Slavonice. „Budeme tedy žádat o zařazení sami jako občanská iniciativa,“ uvedla dále Martina Havlíčková.

Pracovní skupina, město Slavonice a partnerské město Bogen připravily dále v rámci projektu projektu Evropský park Bavorsko – Čechy také program pro mládež. Žáci z Bogenu vyrobili společně se slavonickými žáky takzvanou Knihu cti z ručního papíru a desky z ručně dělané plsti.

Kniha je umístěna v muzeu manželů Valkových, které je zaměřeno na Maříž. Budou do ní zapisovány všechny počiny, které se v parku uskuteční. V rámci obnovy plánují v parku členové iniciativy také výsadbu ovocných stromů.