Radní již schválili žádost o dotaci v rámci grantového projektu Jihočeského kraje Úcta k předkům. Místostarosta Zdeněk Mráz potvrdil, že město připravuje opravu budovy márnice, která má asi 70 metrů čtverečních a nachází se v severní části hřbitova. „V současné době není márnice využívaná k původnímu účelu, ale slouží pro potřeby údržby hřbitova,“ zmínil.

Důvodem k opravám je poškození stávajících omítek, které jsou po celém obvodu poničeny působením vzlínající vlhkosti. Rekonstrukce bude spočívat v odstranění nesoudržných materiálů a poškozených omítek, naneseny budou nové sanační omítky a nátěry, osazeny budou betonové odvodňovací žlaby, opraveny i klempířské prvky, okna a dveře a dřevěné římsy.
Předpokládané náklady jsou podle Zdeňka Mráze zhruba 250 tisíc korun. „Žádali jsme o tuto dotaci již v minulosti, ale bohužel jsme nebyli vybráni a zkoušíme to znovu. Pokud by to dobře dopadlo, měli bychom získat dotaci ve výši 70 tisíc korun a my bychom se na financování podíleli 180 tisíci korunami,“ vypověděl.

V minulosti ale bylo město úspěšné s žádostí ve stejném programu, kdy se s pomocí dotace podařilo opravit plot a zděné díly z cihlových sloupů kolem hřbitova.